Kare işareti # olarak adlandırılan Diyez veya diğer adıyla Hashtag işareti, özellikle Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında etiket oluşturmak için sıklıkla kullanılıyor. Başlık etiketleri oluşturmak için veya yazdığınız bir yazıda kare işaretini kullanabilirsiniz. Bu yazımızda windows, mac ve telefonda kare/diyez işareti nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavyesinde kare işareti # yapmak için ALT GR + 3 veya CRTL + ALT + 3 kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Yani klavyedeki ALT GR tuşuna basılı tutup 3 rakamına bastığınız zaman # kare işareti yazılır.

kare diyez isareti

Mac’de Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Mac’de kare, diyez işareti Windows bilgisayarlarla benzer şekilde yapılmaktadır. ALT (Option) + 3 kombinasyonu ile # kare işaretini yazabilirsiniz. Option tuşuna basılı tutup 3’e bastığınız zaman # işareti yazılır.

kare diyez isareti mac

Not: Bazı mac klavyelerinde # kare işareti 3’ün üstünde yer alır ve SHIFT + 3 ile yazılır.

Telefonda Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Android ve iPhone klavyesinde # kare / diyez işareti yer almaktadır. Kare işareti için klavyedeki sembol simgesine dokunun. iPhone’da önce rakam simgesine ve ardından sembol simgesine dokunursanız # işaretine ulaşabilirsiniz.

kare diyez isareti iphone

Kare işareti, Türkçe Q klavye, Türkçe F klavye, İngilizce Q klavyede aynı şekilde yapılmaktadır. Kare işareti hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık