Android 10 ve üzeri kullanan tüm telefonlar artık Karanlık Mod / Gece Modu özelliği sunmaktadır. Telefonunuz karanlık mod özelliği sunmasa bile birçok uygulamanın karanlık mod desteği bulunmaktadır. Göz rahatlığı sağlayan karanlık modda, normal şartlarda arka planda yer alan duvar kağıdı değişmemektedir. Bu yazımızda telefon karanlık moda geçiş yaptığı zaman duvar kağıdını otomatik olarak değiştirmeyi anlatacağız.

Birçok android telefon karanlık mod için zaman ayarlaması yapmanıza izin verir. Örneği akşam saat 7’den sonra telefonun otomatik olarak karanlık moda geçmesini sağlayabilirsiniz. Telefonunuz otomatik olarak karanlık moda geçiş yaptığında, hemen hemen tüm işletim sistemi öğesi ve uygulamalar karanlık temaya geçer, ancak duvar kağıdı aynı kalır. Bu da ana ekrana geri döndüğünüzde gözünüzün kamaşmasına sebep olur.

Sizinle paylaşacağımız “Dark/Light Wallpaper Scheduler” adlı uygulama sayesinde zaman ayarlı olarak duğar kağıdınızı değiştirebilirsiniz. Böylece telefon karanlık moda geçiş yaptığı zaman duvar kağıdınız da karanlık mod için tercih ettiğiniz duvar kağıdına geçiş yapacaktır. Gelin şimdi işlemleri adım adım anlatalım.

Karanlık Modda Duvar Kağıdını Otomatik Değiştirme

  • Yandaki linki kullanarak Google Play Store’den “Dark/Light Wallpaper Scheduler” uygulamasını indirin.
  • Uygulamayı telefona yükleyip açtığınız zaman aşağıdaki gibi bir arayüz sizi karşılayacak.

gunduz gece modu duvar kagidi 1

  • Configuration (Konfigürasyon) altında yer alan Automatically change wallpaper (Duvar kağıdını otomatik olarak değiştir) seçeneğini aktifleştirin.
  • Daha sonra Schedule (Zamanla) seçeneğine dokunup Custom Time (Özel Zaman) seçeneğini seçin ve geçiş zamanlarını belirleyin.

gunduz gece modu duvar kagidi 2

  • Daha sonra sayfayı kaydırın ve Light Mod (Gündüz) ve Dark Mode (Koyu Mod) için telefonunuzdan dilediğiniz duvar kağıtlarını seçin.

gunduz gece modu duvar kagidi 3

Artık belirlediğiniz zaman aralıklarında telefonunuzun duvar kağıdı otomatik olarak değişecektir. Sizler için daha önce paylaştığımız En Güzel Telefon Duvar Kağıtları yazımızdan birbirinden güzel telefon duvar kağıtlarını indirip kullanabilirsiniz.

Yazımızda paylaştığımız “Dark/Light Wallpaper Scheduler” uygulaması yerine yine Google Play Store’de benzer işleve sahip beğendiğiniz uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply