Microsoft tarafından geliştirilen Office Lens uygulaması ile elinizdeki bir belgeyi veya tahtada yazan bir yazıyı telefonunuz ile pdf veya word belgesine dönüştürebilirsiniz.

Uygulama oldukça basit kullanımı ve başarılı sonuçları ile dikkat çekiyor. Office Lens ile bir kağıtta yazan yazıların veya tahtada yazan yazıların  fotoğrafını çekiyorsunuz ve uygulama bunu dijital ortama belge olarak aktarıyor. Belgenizi OneNote ile açabilir veya OneDrive’a kaydedebilirsiniz. Dijital ortama aktardığınız belgenizi PowerPoint belgesi, Word belgesi veya Pdf olarak kaydedebilirsiniz.

Oldukça kullanışlı olan Office Lens ilk etapta Windows Phone‘da kullanılmaya başlandı. Microsoft daha sonra Office Lens uygulamasını iOS ve Android için de geliştirdi.

Şuan iPhone telefon kullanıcıları iTunes üzerinden Office Lens uygulamasını indirebiliryorlar. Android için halen test aşamasında olan uygulamanın test sürümünü indirebilirsiniz. Android kullanıcıları test sürümünü indirmek için öncelikle Office Lens Google+ topluluğuna katılmaları gerekiyor. Daha sonra Google+ sayfasında Bu Topluluk Hakkında bölümünden uygulamayı indirebiliyorlar. Yazımızın sonunda android ve ios ve windows phone indirme linklerini yer almaktadır.

Office Lens uygulamasının tanıtım videosunu izleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply