iPhone, iPad, iPod ve Apple Watch gibi cihazlarda bulunan iPhone’umu Bul özelliği, cihazınızı kaybetmeniz durumunda, aygıtınızı harita üzerinde görüntülemenizi, cihazı kilitlemeyi, ses çalmayı veya uzaktan silmeyi sağlar. Ancak cihazınıza format atacaksanız veya servise gönderecekseniz iPhone’umu Bul özelliğini kapatmanız gerekmektedir. Bu yazımızda iPhone’umu Bul özelliğini kapatmayı ve açmayı anlatacağız.

iPhone, iPad, iPod ve Apple Watch gibi cihazlarınızın güvenliğini arttırmak için iPhone’umu Bul özelliğini kullanabilirsiniz. Cihazınızı kaybetmeniz veya çaldırmanız durumunda, cihazınızın nerede olduğunu iPhone’umu Bul özelliği sayesinde tespit edebilir, cihazınıza uzaktan erişerek, cihazınızı kilitleyebilir, silebilir veya ses çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Ancak cihazınıza format atma veya servise gönderme gibi bir durumunuz varsa öncelikle iPhone’umu Bul özelliğini kapatmanız gerekmektedir.

iPhone’umu Bul Kapatma ve Açma

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Adınıza dokunun.
  • Ekranın alt kısmında yer alan [Adınız] iPhone’u seçeneğine dokunun.
  • iPhone’umu Bul seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada iPhone’umu Bul özelliğini kapatabilir veya açabilirsiniz.

iphone bul kapatma acma

Not: iPhone’umu Bul özelliğini kullanarak cihazınızın konumunu haritada görüntüleyebilmek için konum servislerinin ve cihazının açık olması ve cihazın internete bağlı olması gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık