Geçtiğimiz ay Samsung, Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3‘ü tanıtırken, Whatsapp da sohbet geçmişini iOS’dan Android’e aktarma özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Whatsapp tarafından yapılan resmi açıklamada, iPhone’dan Samsung’a Whatsapp yedeğini aktarma özelliğinin aktif hale geldiği duyuruldu.

Android 10 ve Android 11 işletim sistemi kullanan bir Samsung telefon aldıysanız, iOS işletim sistemine sahip iPhone’daki Whatsapp yedeğinizi artık kolay bir şekilde, yeni telefonunuza aktarabilirsiniz. Bu özelliği kullanarak tüm mesajlar, sesli mesajlar, fotoğraflar, videolar, hesap bilgileriniz, profil fotoğrafınız, bireysel sohbetler, grup sohbetleri, sohbet geçmişi, medya ve ayarlarınız aktarılır. Ancak arama geçmişi ve görünen adınız bir sıçrama yapmaz.

Whatsapp’ın resmi sitesinden açıklanan bilgilere göre bu aktarım işlemi için bir USB-C – Lightning kablosuna ve Samsung SmartSwitch uygulamasının 3.7.22.1 veya daha yeni bir sürümü yüklü olmalıdır. ihtiyacınız olacak. Detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

iphone dan samsung a whatsapp yedek aktarma

iPhone’dan Android’e whatsapp sohbet yedeği aktarma işlemi şimdilik sadece Samsung marka telefonlarda geçerli. Ancak yapılan açıklamada yakın zamanda diğer android telefon markalarında da bu özellik çalışacak denildi.

Paylaş

Yorumdan çık