iOS 12 ile birlikte gelen Kestirmeler özelliği ile veya Dolphin Tarayıcısı ile youtube’u arka planda çalmak çok kolay. iPhone’a indireceğiniz bir kestirme ile YouTube videolarını arka planda çalabilirsiniz. Kestirmeler sayesinde YouTube’da bir müzik dinlerken ekranı aşağı kaydırıp diğer işlerinizi yapabilirsiniz.

iPhone’da YouTube’u arka planda çalıştırmak için iki farklı yöntem anlatacağız. İlk yöntemimizde Kestirmeler özelliğini kullanacağız. Diğerinde ise Dolphin internet tarayıcı ile youtube’u arka planda çalmayı anlatacağız.

İlk yöntem için öncelikle telefonunuza iOS 12 ile birlikte gelen Kestirmeler uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Ardından youtube’u arka planda çalıştıran kestirmeyi indireceğiz ve hepsi bu kadar. Şimdi gelin adım adım youtube’u arka planda çalıştırmayı resimli olarak anlatalım.

iPhone’da Youtube ArkaPlanda Çalma

  • BURAYA tıklayarak kestirmeler uygulamasını indirin.
  • Daha sonra BURAYA tıklayarak Youtube arka planda çalma kestirmesini indirin.
  • Açılan onay ekranlarını kabul edip en son ekranın sağ üst köşesindeki Bitti’ye dokunarak işlemi tamamlayın.

background youtube kestirme

  • Youtube’u arka planda çalma kestirmesi, Safari üzerinden çalıştığı için Safari’de youtube’u açıp, istediğiniz şarkıyı çalın.
  • Sayfanın alt kısmında yer alan menü düğmesine basıp açılan menüden Kestirmeler seçeneğini seçin.

youtube arkaplanda calma iphone

  • Artık youtube’da oynattığınız video arkaplanda çalışmak için hazırdır.
  • Son olarak denetim merkezini açıp Play tuşuna basın ve youtube’u arka planda dinleyin.

denetim merkezi play

iPhone’da youtube’u arka planda çalıştırmak için bir diğer yol ise Dolphin Tarayıcıyı kullanmaktır. Buraya tıklayarak ücretsiz olan Dolphin tarayıcıyı telefonunuza indirin. Dolphin tarayıcı ile youtube’u açın ve istediğiniz bir videoyu açın. Home tuşu ile ekranı aşağı indirin. Buarada videonun sesi kapanacaktır ancak panik yapmayın. Daha sonra yukarıdaki gibi Denetim Merkezini açın ve Play tuşuna basın. Youtube’da açık olan video oynatılacaktır.

iPhone’da youtube arkaplanda çalma işlemi bu kadar arkadaşlar. Akılınıza takılan soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap