iPhone’da bulunan ekran büyütme özelliği sayesinde varsayılan ekran boyutunu büyütebilirsiniz. iPhone ekran büyütme özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman, simgeler, yazılar, telefon arama ekranı, whatsapp, mesajlaşma alanı, klavye gibi tüm alanların boyutu büyümektedir.

Küçük yazıları okumada zorluk yaşayanlar için iPhone’da ekran büyütme özelliği bulunmaktadır. Varsayılan olarak küçük simge ve yazıların kullanıldığı iPhone’larda, ekran büyütme özelliği ile uygulama simgeleri, yazılar, mesajlaşma alanları ve resimleri büyütebilirsiniz.

İPhone’da Ekran Büyütme Nasıl Yapılır?

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Ekran ve Parlaklık seçeneğini seçin.
  • Ekran Büyütme sekmesi altında yer alan Görüntü seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda Büyütülmüş sekmesini seçin ve ayarları kalıcı hale getirmek için ekranın sağ üst köşesinde yer alan Ayarla seçeneğine dokunun.

iphone ekran buyutme

iPhone’da büyütülmüş ekran seçeneğini seçtiğiniz zaman telefonunuz kapanıp tekrar açılacaktır. Telefonunuz açıldığı zaman artık tüm simgeler, yazılar, arama ekranı, mesajlaşma ekranı gibi aklınıza gelebilecek tüm alanlarda daha büyük yazılar göreceksiniz. Ayrıca mesajlaşma ekranında kullanılan klavye de daha büyük olacaktır.

iphone standart ve buyutulmus ekran

Büyütülmüş ekran ayarına geçtiğiniz zaman uygulama ve oyunların simgesi büyüyeceği için simgelerin yerleri yeni sekmelere kaymış olabilir.

Paylaş

Leave A Reply