Ana sayfa BLOG iPhone’da Uygulama İçi Satın Almayı Kapatma ve Açma

iPhone’da Uygulama İçi Satın Almayı Kapatma ve Açma [iOS 12 ve sonrası]

0

iOS 12 güncellemesiyle Ayarlar menüsüne gelen Ekran Süresi özelliği, telefon bağımlılığına karşı birçok güzel özellik getirmesinin yanı sıra, telefonumuzda bazı özelliklere kısıtlama getirmemizi de sağlıyor. Bu kısıtlamalardan biri de uygulama içi satın almaları kapatmak veya açmak. Özellikler ebeveynler çocuklarının oynadıkları oyunlarda, oyun içinde yer alan eşyaları satın almalarını engellemek için uygulama içi satın almayı kapatmayı tercih edebilirler.

iOS 12 ve sonraki sürümleri kullanan iPhone ve iPad kullanıcıları aşağıdaki adımları izleyerek uygulama içi satın almayı kapatabilirler.

Uygulama İçi Satın Almayı Kapatma

  • Ayarlar’ı açın ve Ekran Süresi seçeneğini seçin.
  • İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları seçeneğini seçin.
  • iTunes ve App Store Satın Alımları seçeneğini seçin.
  • Uygulama içi Satın Alım seçeneğini seçin ve açılan ekranda “İzin Verme” seçeneğini seçin.

iphone uygulama ici satin alma kapatma

Eğer telefonunuzda uygulama içi satın alma kapalıysa ve açmak istiyorsanız yine yukarıdaki yolu izleyin ve “İzin Ver” seçeneğini seçin.

Uygulama içi satın almayı kapattığınız zaman, oynadığınız bir oyunda veya kullandığınız bir uygulamada ücretli olan şeyler gri renkte görünecektir. Satın almak için ürünlere dokunduğunuzda ise “Cihazındaki kısıtlama ayarlarından uygulama içi satın alımları etkinleştir.” uyarısı çıkacaktır.

iphone uygulama ici satin alma kapali

Oyun ve uygulamalar yanlışlıkla bir şeyler satın almanın önüne geçmek isteyenler ve çocuklarının satın alma yapmasını engellemek isteyen ebeveynler iPhone ve iPad’de bu şekilde uygulama içi satın almayı kapatabilirler.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın