App Store’den indirdiğiniz oyun ve uygulamalar, düşüncelerini öğrenmek için puan vermeniz ve yorum yapmanız için size bildirim göndermektedir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler için çözüm üreten iOS, dilerseniz uygulama ve oyunların size beğeni ve yorum için bildirim göndermesini kapatma seçeneği sunmaktadır.

Beğenerek kullandığınız bir oyun veya uygulamaya puan vermek ve olumlu yorum yapmak isteyebilirsiniz. Ancak denemek için indirdiğiniz veya pekte hoşlanmadığınız bir oyun veya uygulamadan sürekli puan vermeniz için bildirim almak bazen can sıkıcı olabilmektedir. Telefonunuzun ayarlar kısmından uygulama içi beğeni ve yorum özelliğini kapatabilirsiniz.

Uygulama İçi Beğeni ve Yorum Bildirimini Kapatma

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Ekranın en üstünde yer alan [Adınıza] dokunun.
  • Açılan sayfada iTunes ve App Store seçeneğini seçin.
  • Uygulama içi Beğeni ve Yorum seçeneğini pasif hale getirin.

iphone uygulama ici begeni yorum

Yukarıdaki adımları yaptığınız takdirde artık kullandığınız uygulamalar size puan ve yorum yapmanız için bildirim göndermeyecekler.

Eğer uygulama geliştiricilerin ve diğer kullanıcıların, uygulama/oyun hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmelerini istiyorsanız ve oyun/uygulamalar puan vermek istiyorsanız Uygulama içi Beğeni ve Yorum özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık