iPhone kullanıcıları iMessage, Whatsapp, Messenger vb. mesajlaşma uygulamalarında sesle mesaj yazabilirler. Klavye Ayarlarında bulunan Dikti’yi etkinleştirerek konuşarak mesaj yazma özelliğini aktifleştirebilirsiniz. iPhone’da ses ile mesaj yazma nasıl yapılır tüm detaylarıyla resimli olarak anlattık.

Araba kullanırken, eliniz müsait olmadığında veya farklı bir durumda ses ile mesaj yazmak size daha kolay gelebilir. iOS işletim sistemini kullanan iPhone ve iPad’de ses ile yazı yazabilirsiniz.

Ses ile Mesaj Yazma

  • Öncelikle Ayarlar > Genel > Klavye yolunu izleyin.
  • Dikte’yi Etkinleştir seçeneğini aktif hale getirin. Böylece artık sanal klavyede boşluk tuşunun yanında mikrofon simgesi gözükecektir. Bu ayarı sadece bir kez yapmanız yeterlidir. Klavyede mikrofon simgesi gözükmüyor diyenler bu ayarı yapmalıdır.
  • iMessage, Whatsapp, Messenger vb. hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsanız açın.
  • Klavyede Boşluk tuşunun yanındaki mikrofon butonuna dokunun ve yazmak istediklerinizi sesli olarak söyleyen. Söyledikleriniz yazı olarak yazılacaktır.

iphone sesle mesaj yazma

Sesle mesaj yazarken noktalama işaretlerini de yazdırabilirsiniz. Örneğin; nokta, virgül, ünlem, soru işareti gibi noktalama işaretlerini yazdırmak için “nokta”, “virgül” demeniz yeterlidir. Eğer dediğiniz noktalama işareti yazı olarak çıkarsa “ünlem işareti” diye söyleyebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık