Gerekli bütçeyi ayarladınız, parayı verip kendinize yepyeni bir iPhone aldınız. Şimdi sıra geldi iPhone’u daha eğlenceli ve işlevsel hale getirmek için uygulamaları indirmeye. “Yeni iPhone’a hangi uygulamaları indirmeliyim?” sorusunun cevabını sizler için cevaplıyoruz.

Sosyal Ağlar

Her telefonda olduğu gibi yeni bir iPhone’a da yükleyeceğiniz ilk uygulamalar sosyal ağ uygulamaları olacaktır. Burada en çok tercih ettiğiniz uygulamaları yükleyebilirsiniz. Bizim burada tavsiye edeceğimiz uygulamalar : Facebook, Twitter, Instagram ve Snapchat olacaktır.

Mesajlaşma Uygulamaları

Akıllı telefonların bizlere getirdiği en büyük nimetlerden biri hiç kuşkusuz internet bağlantısı sayesinde ücretsiz olarak mesajlaşma, konuşma ve görüntülü arama yapmamızı sağlayan mesajlaşma uygulamalarıdır. Mesajlaşma uygulaması olarak, Whatsapp, Messenger ve Skype for iPhone uygulamalarını indirebilirsiniz.

Verimlilik Uygulamaları

1Password

1Password uygulaması, email ve uygulamaların şifrelerini, kredi kartı bilgilerinizi saklamanızı ve hızlıca giriş yapmanızı sağlayan kullanışlı bir uygulamadır. Yeni iPhone’ununuzda birçok uygulama kullanacaksanız her birinin şifresini tek tek hatırlama derdinden 1Password ile kurtulacaksınız. Ayrıca iPhone 5s ve üzeri bir telefonunuz varsa parmak izinizi de saklayabilirsiniz.

Mikrosoft Office

Word, Excel, PowerPoint (ayrıca OneNote ve Outlook). Bunlar, bilgisayar kullanan ortalama bir insanın temel olarak kullandığı programlardır. Microsoft’un Office 365 aboneliğiyle, iPhone’unuzdaki tüm önemli dosyalarınıza erişebilirsiniz. Ayrıca hareket halindeyken doküman oluşturabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Apple iWork

Apple iWork, Microsoft Office uygulamalarına karşılık Apple’ın geliştirdiği bir uygulamadır. Yine bu uygulama ile Mikrosoft’un tüm uygulamarını çalıştırabilir ve aynı şekilde dosyalarınızı bu formatlarda kaydedebilirsiniz. iCloud sayesinde tüm dosyalarınıza iPhone, Mac, PC ve diğer tüm cihazlardan erişebilirsiniz.

Müzik Uygulamaları

Spotify

Spotify müzik severlerin favori ve vazgeçilmez uygulamasıdır. Uygulama içinde binlerce şarkı ve müzik listelerine erişebilirsiniz. Müzik dinlemeyi seven biriyseniz iPhone’unuzda olması gereken uygulamaların başında gelmektedir.

Shazam

Shazam, her akıllı telefonda olması gereken bir müzik uygulamasıdır. Shazam o anda çalan şarkının hangi şarkı olduğunu size söyleyen başarılı bir uygulamadır. Bir kez kullandığınızda adamlar nasıl yapmış dedirten türden başarılı bir uygulama.

Video ve Film Uygulamaları

iPhone’da olması gereken film ve video uygulamaları arasında Youtube ve Netflix bulunuyor.

Bulut Depolama

MikroSD kart desteği sunmayan iPhone’larda kesinlikle ihtiyaç duyacağınız uygulama türü bulut depolama uygulamalarıdır. Bir de yüksek paralar verip depolama alanı büyük bir cihaz almamışsanız kesinlikle bir bulut depolama uygulaması kullanmanız gerekir. Telefondaki fotoğraflar ve videoları yedeklemek için oldukça başarılı uygulamalar bulunmaktadır. Bizim önerdiğimiz uygulamalar : Dropbox, Google Drive ve OneDrive.

Fotoğrafçılık Uygulamaları

iPhone’da yapılacak en güzel şeylerden biri fotoğraf çekmektir. Her iPhone’un kamerası oldukça iyidir. Bir de iPhone 7‘niz varsa zaten en güzel fotoğrafları çekeceğiniz kesin. Ama fotoğraflara farklı efektler vermek, kolaj hazırlamak istiyorsanız iTunes’da birçok başarılı fotoğrafçılık uygulaması bulunmaktadır. Biz ilk etapda Retrica, Prisma ve Candy Camera uygulamalarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Navigasyon Uygulamaları

iPhone’un kendi navigasyon uygulaması size yeterli gelebilir ama biz teloji.com olarak Google Haritalar uygulamasını kesinlikle yüklemenizi öneriyoruz.

E-Kitap Uygulaması

Günümüzde e-kitap okuma alışkanlığı gitgide artmaktadır. Eğer sizde bir kitap severseniz ve fırsat buldukça kitap okuyan biriyseniz Kindle Reader uygulamasını yeni iPhone’ununuza indirmelisiniz.

Fitness ve Sağlık Uygulamaları

Akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazların hayatımıza kattığı en faydalı özelliklerden biri de sağlık uygulamaları oldu. iPhone’da kullanabileceğiniz bazı başarılı sağlık uygulamaları : Fitbit, Nike+ Run Club, Runtastic

Radar Uygulaması

Trafikte Radar’a yakalanmamak ve ceza yememek için iPhone’da olması gereken uygulama Sygic Hız Kameraları ve Trafik Türkiye uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde güzergahınız üzerinde bulunan radarları görebilir ve hızınızı ona göre ayarlayabilirsiniz.

Sizlerde yorum kısmından favori iPhone uygulamalarınızı tavsiye edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık