Ana sayfa BLOG iPhone’da Gizli Fotoğraflar Albümünü Gizleme

iPhone’da Gizli Fotoğraflar Albümünü Gizleme

0

iPhone ve iPad’de bulunan Gizle özelliği ile dilediğiniz fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Ancak ne yazık ki bu fotoğraflar Albümler bölümünde Gizli klasörü altında gözükmektedir ve iPhone gizli albüm şifreleme seçeneği sunmamaktadır. Neyse ki iOS 14 ile birlikte Gizli Fotoğraflar albümü gizlenebiliyor. Gelin şimdi iPhone’da fotoğraf gizleme ve Gizli Fotoğraflar albümünü gizleme nasıl yapılır detaylı olarak anlatalım.

iPhone veya iPad’inizde yer alan ve başkaları tarafından görülmesini istemediğiniz fotoğrafları basit bir adımla gizleyebilirsiniz. iPhone ve iPad’de fotoğraf gizlemek için: Fotoğrafı seçip sol alttaki menü tuşuna dokunun. Açılan sayfada Gizle seçeneğini seçin ve açılan menüde Fotoğrafı Gizle seçeneğini seçin.

Böylece gizlediğiniz bu fotoğraf, Fotoğraflar ve diğer uygulamalarda gizlenecektir ancak maalesef halen Albümler altında yer alan Gizli Klasörü altında gözükecektir.

Ancak ne yazık ki, gizli klasörü şifre istemediği için tam anlamıyla bir gizlilik sağlamamakta ve Albümler bölümünden Gizli klasörüne dokunan kişiler her hangi bir şifre girmeden gizlenilen fotoğrafları görebilmektedir. Neyse ki iOS 14 ile bunun önüne geçmek isteyen Apple, Gizli Albümünü gizleme özelliği getirdi. Cihazınız iOS 14 güncellemesini aldıktan sonra, aşağıdaki adımları izleyerek Gizli Albümü gizleyebilirsiniz.

iPhone Gizli Albümü Gizleme

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Fotoğraflar seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Hidden Albüm (Albümü Gizle) seçeneğini seçin.

  • Böylece Fotoğraflar > Albümler bölümünde Gizli albümü görünmeyecektir.

iOS 14 ile birlikte iPhone’da Gizli Albümü Şifreleme özelliği gelmese de gizli albümü gizleme seçeneği ile gizlilik bir tık daha üst seviye çıkıyor. Tabi bu özellik şuan iOS 14’ün beta sürümünde bu şekilde. Gelen talepler sonucunda gizli albüme şifre ile ulaşabilme özelliği iOS 14’ün nihai sürümünde karşımıza çıkabilir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here