Ana sayfa BLOG iPhone’da Gizli Fotoğraflar Albümünü Gizleme

iPhone’da Gizli Fotoğraflar Albümünü Gizleme

0

iPhone ve iPad’de bulunan Gizle özelliği ile dilediğiniz fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Ancak bu fotoğraflar Albümler bölümünde Gizli klasörü altında gözükmektedir ve iPhone gizli albüm şifreleme seçeneği sunmamaktadır. Neyse ki iOS 14 ile birlikte Gizli Fotoğraflar albümü gizlenebiliyor. Gelin şimdi iPhone’da fotoğraf gizleme ve Gizli Fotoğraflar albümü gizleme nasıl yapılır detaylı olarak anlatalım.

iPhone veya iPad’inizde yer alan ve başkaları tarafından görülmesini istemediğiniz fotoğrafları basit bir adımla gizleyebilirsiniz. iPhone ve iPad’de fotoğraf gizlemek için: Fotoğrafı seçip sol alttaki menü tuşuna dokunun. Açılan sayfada Gizle seçeneğini seçin ve açılan menüde Fotoğrafı Gizle seçeneğini seçin.

iphone fotograf gizleme

Böylece gizlediğiniz bu fotoğraf, Fotoğraflar ve diğer uygulamalarda gizlenecektir ancak halen Albümler altında yer alan Gizli Klasörü altında gözükecektir.

iphone albumler gizli

iOS 14 güncellemesiyle birlikte Gizli Fotoğraflar albümü gizlenebilmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek Gizli albümünü gizleyebilirsiniz.

iPhone Gizli Albümü Gizleme

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Fotoğraflar seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Gizli Albüm seçeneğini pasif hale getirin.

iphone gizli album gizleme

  • Böylece Fotoğraflar > Albümler bölümünde Gizli albümü gizlenecek ve gözükmeyecektir.

Gizli Albümü ve Gizli Fotoğrafları Görüntüleme

Yukarıdaki ayarları yapıp Gizli albümünü gizlediyseniz, gizli albümü görüntülemek ve gizlediğiniz fotoğrafları görmek için, yine Ayarlar > Fotoğraflar yolunu izleyip Gizli Albüm özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın