iPhone kullanıcıları bazı nedenlerden dolayı App Store’den Facebook uygulamasını indirememektedirler. Bunun başlıca sebebi hücresel mobil veri üzerinden Facebook’u indirmeye çalışmalarından kaynaklanmaktadır. iPhone’un işletim sistemi iOS varsayılan olarak 150 MB ve üzerinde boyuta sahip olan uygulamaları mobil veri üzerinden indirmemektedir. Ancak bunun da bir çözüm yolu vardır.

iPhone için facebook indiremiyorum sorununun en basit yöntemi, imkanınız varsa bir wi-fi ağına bağlanmaktır. Wi-Fi ağına bağlıysanız ancak yine de facebook’u indiremiyorsanız, telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar indirmeye çalışın. Çevrenizde bir wi-fi ağı yok ancak arkadaşınızın telefonu varsa onun internetini paylaşarak, onu wifi ağı olarak kullanabilirsiniz.

Eğer bağlanabileceğiniz bir wifi ağı yoksa telefonun tarih ayarları ile 150 mb boyutundaki uygulamaları ve facebook’u telefonunuza indirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla yaparak facebook’u mobil veri ile telefonunuza indirebilirsiniz.

  • App Store’yi açın ve Facebook uygulamasını indirin.
  • Karşınıza “150 MB Üzerinde Uygulama” mesajı çıkacaktır. Tamam seçeneğine dokunun.
  • Telefonun ana ekranına gelin. Gri renkte olan Facebook uygulama simgesinin altında Bekliyor… yazısı yer almaktadır. Bu simgeye dokunun. Şimdi simgenin altında İndiriliyor… yazacaktır fakat indirme başlamayacaktır.

facebook indiremiyorum iphone

  • Telefonun Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat yolunu izleyin ve Otomatik Ayarla seçeneğini pasif hale getirin.
  • Son olarak tarihi ileri bir tarihe ayarlayın.

facebook indiremiyorum cozumu iphone

  • Artık Facebook uygulaması indirilmeye başlayacaktır.

Facebook ve diğer yüksek boyutlu (150 MB ve üzeri) uygulamaları iPhone ve iPad’e indirebilmek için Wi-Fi ağına bağlı olmak gereklidir. Maalesef iOS böyle bir zorunluluk getirmekte ve başka bir seçenek sunmamaktadır. Ancak yukarıdaki bahsettiğimiz tarihi ileri alma açığı ile bu engeli aşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık