iOS 11 güncellemesi ile iPhone’lara Ekran Kaydetme özelliği geldi. Denetim Merkezine ekleyeceğiniz Ekran Kaydetme butonu sayesinde, 3. parti uygulamalara gerek kalmadan iPhone’da ekran videosu çekebilirsiniz.

iOS 11 kullanan iPhone’da ekran videosu çekmek için Ayarlar bölümüne girip Denetim Merkezine Ekran Kaydetme butonunu eklemeniz gerekmektedir. Şimdi adım adım iPhone ekran videosu çekme işlemini anlatalım.

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Denetim Merkezi seçeneğini seçin.
  • Denetimleri Özelleştir seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Ekran Kaydı seçeneğinin yanındaki yeşil + işaretine dokunarak Ekran Kaydı kısayolunu Denetim Merkezine ekleyin.

iphone ekran kaydi

  • iPhone ekranında parmağınızı aşağıdan yukarı kaydırarak denetim merkezini açabilir ve Ekran Kaydetme butonuna dokunarak ekran videosu çekmeye başlayabilirsiniz.

ios 11 ekran kaydetme

Ayrıca iOS 11’de ekran videosu çekerken mikrofon sesini açmak veya kapatmak için Denetim Merkezinde yer alan Ekran Kaydetme butonuna uzun basın ve açılan ekrandan Mikrofon simgesine dokunun.

ios 11 iphone ekran kaydi mikrofon sesi acma kapama

iPhone’da ekran videosu çektikten sonra videoyu sonlandırmak için denetim merkezine gelip Ekran Kaydetme butonuna dokunmanız yeterlidir. Veya ekranın üst kısmında oluşan kırmızı şeride dokunup açılan ekrandan Durdur seçeneğini seçebilirsiniz.

iphone ekran kaydi durdurma

iOS 11 güncellemesi ile artık iPhone’da ekran kaydı yapmak bu kadar basit arkadaşlar. Yine de ekran videosu çekerken yaşadığınız sorunlar varsa bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık