Android’deki misafir moduna benzeyen Denetimli Erişim özelliği, iPhone’u gönül rahatlığıyla başkasının eline vermenizi sağlıyor. Denetimli Erişim özelliği, ekranda açık olan uygulama dışındaki şeylere erişimi engelliyor. iPhone misafir modu diyebileceğimiz Denetimli Erişim nasıl kullanılır tüm detaylarıyla anlattık.

iPhone’da yer alan Denetimli Erişim özelliği, telefonunuzu başka birinin eline verdiğiniz zaman, kişinin kısıtlı şekilde telefonu kullanmasını sağlıyor. Örneğin bir arkadaşınızla araçla giderken Google Haritaları açtınız ve arkadaşınıza telefonu verdiniz. Ancak arkadaşınızın Google Haritalardan çıkıp başka yerlere bakmasını önlemek istiyorsanız Denetimli Erişim özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Erişebilirlik Kestirmeleri sayesinde üst düğmeye üç kez dokunarak Denetimli Erişim özelliğini açabildiğinizden karşınızdaki insana belli etmeden hızlıca özelliği açabilirsiniz.

Denetimli Erişim Nasıl Kullanılır?

  • Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik yolunu izleyin ve Denetimli Erişim seçeneğini seçin.
  • Açılan ekrandan Denetimli Erişim özelliğini aktifleştirin. Yine aynı ekranda Parola ve Erişilebilirlik Kestirmesi özelliğini de ayarlayabilirsiniz.

iphone denetimli erisim misafir modu

  • Artık bir uygulamayı açıp üst düğmeye üç kez üst üste basıp ekranın sağ üst köşesinde beliren Başlat seçeneğini seçerseniz Denetimli Erişim başlayacaktır.
  • Denetimli erişimden çıkış yapmak için, parmak izinizi veya belirlemiş olduğunuz parolayı kullanabilirsiniz.

Denetimli Erişimi aktif hale getirmek için kullanacağınız Üst Düğme tuşu, iPhone 6, iPhone 7, iPhone 8 gibi home tuşu olan modellerde home (ana ekran) tuşu, home tuşu olmayan iPhone X ve sonraki modellerde ise yan tuştur.

Paylaş

Leave A Reply