iPhone telefonumuzda birçok faydalı uygulama hayatımızı kolaylaştırıyor. Ancak bazen istemediğimiz uygulamalardan aldığımız bildirimler can sıkabiliyor. iPhone’a yüklediğimiz uygulama sayısı arttıkça bildirimler artıyor ve birçoğu işimize yaramayan bildirimler olabiliyor.

Örneğin twitter gibi sosyal medya uygulamalarının bildirimlerini kapatabilir, sesini kapatabilir veya bildirim nasıl geleceğini ayarlayabiliriz. iOS 9 işletim sisteminde yan uygulama gerekmeden uygulama bildirimleri düzenlenebiliyor. Aşağıdaki adımları yaparak bildirim ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Biz bu örnekte twitter bildirimlerini anlattık.

Settings > Notifications > Twitter (İngilizce kullananlar için)

Ayarlar > Bildirimler > Twitter (hangi uygulamanın bildirimini kapatmak istiyorsanız onu seçin.)

ios9-bildirim-kapatmaBildirimini almak istemediğiniz uygulamayı seçtikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

ios-9-bildirim-ayarlari

Bu sayfada “Allow Notifications” (Bildirimlere izin ver) seçeneğini pasif konuma getirirseniz artık o uygulamadan bildirim almazsınız.

“Allow Notifications” (Bildirimlere izin ver) seçeneğini aktif yapıp, bildirimlere istediğiniz ayarları verebilirsiniz. Ayarların işlevleri aşağıdadır.

Show in Notification Center : Bildirimleri, bildirim merkezinde göster.

Sounds : Bildirim Sesi Açık / Kapalı

Badge App Icon : Uygulama ikonu Göster / Gösterme

Show on Lock Screen : Telefon kilit konumunda iken yani ekran kapalı iken bildirimleri Al / Alma

Paylaş.

Yorum Yap