Anasayfa BLOG iPhone’da Arayan Kişinin İsmini Söyleme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Arayan Kişinin İsmini Söyleme Nasıl Yapılır ?

0

iPhone’da arayan kişinin ismini söyletebilirsiniz. Yani biri sizi aradığı zaman o kişi rehberinizde kayıtlı ise kişinin adı söylenir ve ardından telefonunuz çalmaya başlar. Eğer iOS 10 ve üstü bir versiyon kullanıyorsanız bunu basit bir ayarla gerçekleştirebilirsiniz.

iOS 10 güncellemesiyle birlikte iPhone’lara Aramaları Duyur özelliği geldi. Aramaları Duyur özelliği ile biri sizi aradığı zaman kişinin ismi söyleniyor ve telefonunuz çalmaya başlıyor

iPhone’da arayan kişinin ismini söyleme özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları yapını.

  • Ayarlar‘ı açın.
  • Telefon seçeneğini seçin.
  • Aramaları Duyur seçeneğini dokunun ve açılan menüden Her Zaman seçeneğini seçin.

Artık telefonunuz çaldığında arayan kişinin ismi söylenecektir. Aramaları Duyur menüsünde yer alan Kulaklık ve Araba seçeneğini seçerseniz telefonunuza kulaklık takılıyken veya araba kullanırken bu özellik çalışacak diğer durumlarda ise çalışmayacaktır.

Eğer sizi arayan kişi rehberinizde kayıtlı değilse Bilinmeyen Numara arıyor diye söylenecektir.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz