iPhone arayan kişinin ismini söyleme özelliğine sahiptir. Yani biri sizi aradığı zaman o kişi rehberinizde kayıtlı ise kişinin adı söylenir ve ardından telefonunuz çalmaya başlar. Eğer iOS 10 ve üstü bir versiyon kullanıyorsanız bunu basit bir ayarla gerçekleştirebilirsiniz. Gelin şimdi iPhone gelen aramayı sesli söyleme nasıl yapılır? resimli olarak anlatalım.

iPhone Arayan Kişinin İsmini Söyleme Nasıl Yapılır?

iOS 10 güncellemesiyle birlikte iPhone’lara Aramaları Duyur özelliği geldi. Aramaları Duyur özelliği ile biri sizi aradığı zaman kişinin ismi söyleniyor ve telefonunuz çalmaya başlıyor. iPhone’da arayan kişinin ismini söyleme özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları yapını:

  • Ayarlar‘ı açın.
  • Telefon seçeneğini seçin.
  • Aramaları Duyur seçeneğini dokunun ve açılan menüden Her Zaman seçeneğini seçin.

iphone arayanin ismini soyleme

Ayrıca Ayarlar > Siri ve Arama > Aramaları Duyur seçeneğini aktifleştirerek, Siri‘nin aramaları duyurmasını sağlayabilirsiniz.

Artık telefon çalarken isim söyleme özelliği aktif olacaktır. Aramaları Duyur menüsünde yer alan Kulaklık ve Araba seçeneğini seçerseniz telefonunuza kulaklık takılıyken veya araba kullanırken bu özellik çalışacak diğer durumlarda ise çalışmayacaktır. Eğer sizi arayan kişi rehberinizde kayıtlı değilse Bilinmeyen Numara arıyor diye söylenecektir.

iPhone Arayan Kişinin İsmini Söyleme Nasıl Kapatılır?

  • Ayarlar‘ı açın.
  • Telefon seçeneğini seçin.
  • Aramaları Duyur seçeneğini dokunun ve açılan menüden Hiçbir Zaman seçeneğini seçin. Böylece telefonunuz çaldığı zaman kişi ismi söylenmeyecektir.
Paylaş

1 Yorum

  1. Mecbure Şentürk on

    Merhaba ben ayarladığım halde arayanın ismini söylemiyor.Daha önce söylüyordu. Nasıl kapandı anlayamadım. Başka bir ayarımı var?İphone s6 plus telefonum.Bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim.

Yorumdan çık