Bu yazımızda iPhone XS Max, iPhone Xs ve iPhone Xr ile ekran görüntüsü nasıl alınır resimli olarak anlatacağız. iPhone XS Max, iPhone Xs ve iPhone Xr ile iki farklı şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Şimdi gelin bu üç akıllı telefonla ekran görüntüsü nasıl alınır bakalım.

iPhone XS Max, iPhone XS ve iPhone XR’de fiziksel home butonu olmadığı için bu modellerde ekran görüntüsü alma işlemi diğer iPhone modellerine göre daha farklıdır. Bu modellerde ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem Ses Açma ve Güç Düğmesine aynı anda basmaktır. Ses Açma ve Güç düğmesine aynı anda basıp kısa bir süre beklediğiniz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

iphone xs max ekran goruntusu alma

Ekran görüntüsünü aldığınız zaman ekranın sol alt köşesinde ekran resminin bir ön izlemesini göreceksiniz. Bu önizlemeye dokunarak ekran resmi üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilir, yazı yazabilir, büyüteç ekleyebilir, resmi kırpabilir veya paylaşabilirsiniz.

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone Xr ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise AssistiveTouch’u kullanmaktır. AssisvtiveTouch, iPhone’ununuzun ekranına sanal bir buton koymanızı sağlar ve bu sanal buton ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. AssistiveTouch’u etkinleştirmek için Ayarlar > Genel > Erişebilirlik >AssistiveTouch yolunu izleyin. Daha sonra tek dokun, çift dokun, uzun bas, 3d touch gibi farklı seçeneklerden birine ekran resmi özelliğini atayabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık