Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni amiral gemisi iPhone XS ve geçen yıl ki amiral gemisi iPhone X için düşme testi yapıldı. TexhRax youtube kanalı tarafından hazırlanan videoda iki telefonun düşmelere karşı sağlamlıkları karşılaştırıldı.

Çılgın testleriyle bilinen TexcRax youtube kanalı Apple’ın şimdiye kadarki en sağlam iPhone olarak lanse ettiği iPhone XS ve geçen yıl 10. yıla özel üretilen iPhone X için düşme testi gerçekleştirdi. Normal şartlarda yaşanabilecek düşme pozisyonlarında gerçekleştirilen test, telefonların sağlamlıklarını gözler önüne sermiş oldu.

Yapılan düşme testinde telefonlar sırasıyla omuz hizasından köşe üstüne gelecek şekilde bir kez sert beton zemine düşürüldü. Daha sonra ise bel hizasından ekranın üzerine düşecek şekilde iki kez sert beton zemine bırakıldı.

Düşme testinde ilk önce iPhone X’in sağlamlığı test edildi. Daha sonra ise iPhone XS test edildi. Her iki telefonda köşe üzerine düşme testinden benzer şekilde küçük hasar aldı. Ekran üzerine düşme testinde ise ilk düşüşte iPhone X çiziklerle testi geçti ancak ikinci düşüşte ekranında çatlak meydana geldi. iPhone XS ise ekran üzerine düşme testinden daha kötü bir sonuçla ayrıldı çünkü hem ilk düşüşte hem de ikinci düşüşte ekran ciddi şekilde çatladı.

Sonuç olarak ciddi paralar ödeyerek alacağınız iPhone XS veya iPhone X için iyi bir kılıf almanız gerekecek. Telefonlarda her ne kadar sağlamlaştırılmış cam kullanılsa da sert zeminlere düşmelerde ciddi hasar görebiliyorlar.

iPhone XS özellikleri için tıklayın.

iPhone X özellikleri için tıklayın.

Paylaş

Yorumdan çık