Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone XS Max ile geçen yıl 10. yıla özel üretilen iPhone X için hız testi karşılaştırması yapıldı. EverythingApplePro youtube kanalı tarafından hazırlanan hız testinde iki cihazın performansları gözler önüne serildi.

EverythingApplePro youtube kanalı iPhone XS ve iPhone X için hız testi gerçekleştirildi. Öncelikle iki cihazın teknik özelliklerine özetle baktığımızda:

iPhone XS Max: 2 x 2.49 Ghz + 4 x ? işlemci, 4 GB RAM, A12 Bionic Chipset (7nm) ve iOS 12 işletim sistemine sahipken

iPhone X: 2 x 2.4 GHz + 4 x ? işlemci, 3 GB RAM, A11 Bionic Chipset (10nm) ve iOS 12 işletim sistemine sahip.

Apple, A12 Bionic Chipseti tanıtırken %50 daha hızlı grafik performansına ve %15’e kadar daha hızlı olduğunu iddia etmişti. Hazırlanan hız testinin de bunu destekler nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Hız testi birkaç farklı bölümden oluşuyor. İlk bölümde, her iki akıllı telefonla 16 farklı oyun ve uygulama ardarda iki tur olacak şekilde çalıştırılıyor. Bu testin ilk turunu iPhone XS Max 2 dakika 10 saniyede tamamlarken iPhone X 2 dakika 44 saniyede tamamlayabildi. Testin tamamını ise iPhone XS Max 2 dakika 54 saniyede iPhone X ise 3 dakika 44 saniyede tamamladı.

Hız testinin diğer bölümlerinde ise uygulamalar tek tek açılıyor ve telefonların uygulamaları açma hızları test ediliyor. Daha sonra ise her iki cihazın Benchmark ve internet download/upload hızları test ediliyor.

Sonuç olarak iPhone XS MAX, iPhone X’den daha hızlı ancak normal kullanımlarda fark edilmeyecek kadar az bir fark var. Tercih sizin.

Paylaş

Yorumdan çık