iPhone XS Max ve Samsung Galaxy Note 9 batarya kullanım testinde karşı karşıya getirildi. PhoneBuff youtube kanalı tarafından hazırlanan batarya kullanım testinde iPhone XS Max ile Galaxy Note 9’un bataryalarının ne kadarlık bir kullanım sundukları karşılaştırıldı.

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı batarya kullanım testi gerçek anlamda telefonların sunduğu batarya kullanım sürelerini gözler önüne seriyor. Testte sırasıyla telefonla konuşma, mesajlaşma, Gmail, safaride gezinme, instagram kullanma, youtube video izleme, oyun oynama, google haritalar, spotify kullanımı, snapchat gibi aktiviteler 1’er saat yapılıyor ve bu kullanım sonrasında telefonların harcadıkları batarya miktarları gösteriliyor.

Batarya testine geçmeden önce her iki telefonun özelliklerine özet olarak baktığımız zaman;

iPhone XS Max: 3174 mAh batarya, A12 Bionic (7nm) chitset,6.5 inç OLED ekran, 2688 x 1242 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

Galaxy Note 9: 4000 mAh batarya, Snapdragon 845 chipset, 6.4 inç Super Amoled ekran ve 2220 x 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip.

Yapılan testte Samsung Galaxy Note 9 sahip olduğu 4000 mAh bataryası ile iPhone XS Max’dan daha uzun bir batarya kullanımı sunuyor. Gelin isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri batarya kullanım testiyle başbaşa bırakalım.

Paylaş

Yorumdan çık