Anasayfa BLOG iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone X, Galaxy Note 9 ve OnePlus6...

iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone X, Galaxy Note 9 ve OnePlus6 Batarya Kullanım Testi

0

iPhone XS Max, iPhone Xs, iPhone X, Samsung Galaxy Note 9 ve OnePlus6 için batarya kullanım ömrü testi yapıldı. Bildiğiniz gibi akıllı telefonların performansı kadar önemli olan bir diğer husus telefonun sunmuş olduğu batarya ömrüdür. Telefonunuz ne kadar iyi olsa da gün sonuna kadar sizi götürmüyorsa telefonunuz sizi memnun etmeyecektir. Gelin şimdi günümüzün en iyi akıllı telefonlarının sunduğu batarya sürelerine bakalım.

Mrwhosetheboss youtube kanalı tarafından hazırlanan testte, Apple’ın yeni amiral gemileri iPhone XS Max, iPhone XS ile iPhone X, Galaxy Note 9 ve OnePlus6 için batarya ömrü testi yapıldı. Yapılan testte telefonlarla internette gezinme ve oyun oynama gibi aktiviteler yapıldı ve telefonların ne kadar süre kullanım sundukları gösterildi.

İsterseniz test videosuna geçmeden önce bu telefonların sahip oldukları batarya kapasitelerine bakalım.

iPhone XS Max: 3174 mAh
iPhone XS: 2658 mAh
iPhone X: 2716 mAh
Samsung Galaxy Note 9: 4000 mAh
OnePlus6: 3300 mAh

iPhone XS Max ve iPhone XS, Galaxy Note 9 ve OnePlus6’dan daha az batarya kapasitesine sahip olsalarda şaşırtıcı şekilde daha uzun batarya kullanımı sundular. Bundaki en büyük etkenin cihazlarda yer alan 7nm teknolojisiyle üretilen Apple A12 Bionic chipsetten kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Yapılan testte telefonların sunduğu kullanım süreleri şu şekilde gerçekleşti.

iPhone X: 4 saat 11 dakika
OnePlus6: 4 saat 44 dakika
Galaxy Note 9: 4 saat 47 dakika
iPhone XS: 4 saat 56 dakika
iPhone XS Max: 5 saat 8 dakika


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz