Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu iPhone XR ve Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9 hız testinde karşı karşıya geldi. Phonebuff youtube kanalının hazırladığı hız testinde bir nevi Android ve iOS’un performansları karşılaştırıldı da diyebiliriz.

Apple’ın 749 Dolar‘dan satışa sunduğu ve diğer iPhone modellerine göre daha uygun fiyatlı olan iPhone XR, Samsung’un 1249 Dolar‘dan satışa sunduğu yeni amiral gemisi Galaxy Note 9 ile hız testinde karşılaştırıldı.

Telefonların özelliklerine özetle baktığımız zaman iPhone XR, A12 Bionic chipset, 3 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı ve iOS 12.0.1 işletim sistemine sahipken Samsung Galaxy Note, Snapdragon 845 chipset, 8 GB RAM, 512 GB dahili depolama alanı ve Android 8.1 işletim sistemine sahip.
iPhone XR özellikleri için tıklayın.
Samsung Galaxy Note 9 özellikleri için tıklayın.

Phonebuff’ın hazırladığı testte iki telefonla aynı anda 16 farklı oyun ve uygulama iki tur olacak şekilde ardarda açılıyor ve telefonların uygulama açış hızları ve çoklu uygulama performansları ortaya konuluyor. Kağıt üzerinde Galaxy Note 9 çok daha iyi gözükse de iOS’un stabile çalışması ve A12 Bionic chipseti sayesinde iPhone XR, testin hem ilk etabını hem de ikinci etabını önde tamamlamayı başarıyor. Gelin isterseniz hız testi videosuna geçelim.

Paylaş

Yorumdan çık