Apple’ın diğer modellerine göre daha uygun fiyatlı olan iPhone XR için sağlamlık testi yapıldı. JerryRigEverything youtube kanalı tarafından hazırlanan sağlamlık testinde iPhone XR’nin çizilmelere, bükülmeye ve yanmaya karşı dayanıklılığı gözler önüne serildi.

JerryRigEverything’nin hazırladığı testin ilk bölümünde iPhone XR’nin çizilmelere karşı direnci ölçülüyor. Öncelikle telefonun ekranı 9 farklı keskinlikte tornavida ile çizilmeye çalışılıyor. Telefonun ekranı 6. seviyeden sonra çizilmeye başlıyor. Diğer birçok amiral gemisi telefonun da aynı seviyede çizildiğini belirtelim. Daha sonra iPhone XR’nin çerçeveleri maket bıçağı ile soyulmaya çalışılıyor. iPhone XR’nin 7000 serisi alüminyum çerçevelerinin çizilmeye karşı oldukça dirençli olduğunun altına çizmemiz gerekiyor. Daha sonra ise 6,7 ve 8. seviye tornavidalar ile telefonun arka kamerası çizilmeye çalışıyor.

Testin diğer bölümünde bir çakmak ile iPhone XR’nin ekranı 10 saniye boyunca ateşe maruz bırakılıyor ve cihaz hasar almadan bu testi geçiyor.

Testin son bölümünde ise telefonun bükülmelere karşı direnci ölçülüyor. El ile bükülmeye çalışılan telefon bu testi de başarılı bir şekilde atlatıyor. Gelin isterseniz sizleri sağlamlık testi videosu ile başbaşa bırakalım.

iPhone XR özellikleri için tıklayın.

Paylaş

Yorumdan çık