iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerine hard reset atma işlemini anlatacağız. İngilizce Force restart denilen bu yöntemin Türkçe karşılığı yeniden başlatmaya zorlamaktır. Telefonunuz donduysa, tepki vermiyorsa, kapanmıyorsa hard reset yaparak cihazınızı kendine getirebilirsiniz.

iPhone X ve sonraki modellerde fiziksel home (ana ekran) tuşu olmadığı için hard reset atma işlemi diğer eski iPhone modellerine göre biraz daha farklıdır. Aşağıdaki adımları yaparak iPhone X ve sonraki modelleri yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz.

iPhone X, XS, XS Max, XR Hard Reset Atma

  • Ses Açma tuşuna basıp elinizi çekin.
  • Ses Kısma tuşuna basıp elinizi çekin.
  • Güç Tuşuna basın ve basılı tutun. Ekranda Apple logosunu görünce elinizi güç tuşundan çekebilirsiniz.

Force restart işlemini yaparken, ses açma tuşuna basıp elinizi çekince hemen hızlıca ses kısma tuşuna basıp elinizi çekin ve hemen güç tuşuna basılı tutun. Yani her bir tuşa basma arasında beklemeyin.

Telefonunuzda yaşanan birçok problemi çözmek için reset işlemini yapabilirsiniz. iPhone modellerini yeniden başlatmak, yaşanan birçok sorunun en basit çözüm yöntemidir. Ayrıca cihazınız yavaşladıysa, reset işlemi yaparak telefonun eski performansına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap