Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in satışa sunulmasıyla birlikte telefon için birçok farklı test videoları hazırlandı. Biz de sizler için farklı youtube kanallarının hazırladığı testleri yayınlayarak telefon hakkında detaylı bilgi sunmaya çalışıyoruz.

Daha önce TechRax kanalının hazırladığı iPhone X ve Galaxy S8 Düşme Testi videosunu sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise Phonebuff youtube kanalı iPhone X ve iPhone 8 Plus için düşme testi videosu yayınladı. Apple’ın iki yeni amiral gemisinin birbiriyle sağlamlık açısından karşılaştırılması oldukça iyi olmuş diyebiliriz.

Phonebuff kanalının hazırladığı testte iPhone X ve iPhone 8 aynı yükseklikten bir mekanizma yardımıyla, arka panel üzerine, ekran üzerine ve köşe üzerine gelecek şekilde sert beton zemin üzerine bırakılıyor. Böylece telefonların normal hayatta karşılaşabilecekleri düşmelere karşı sağlamlıkları gözler önüne seriliyor.

Testin ilk bölümünde her iki telefonda arka panel üzerine bırakılıyor. iPhone X küçük çiziklerle bu aşamayı atlatırken iPhone 8 Plus’ın arka paneli tamamen çatlıyor. Köşe üzerine düşen telefonlardan her ikisi de küçük sıyrıklarla bu testi geçiyor. Testin ekran üzerine düşme bölümünde ise her iki telefonun da ekranı maalesef çatlıyor. Videonun sonun da bir de bonus round bölümü yer alıyor.

Test sonunda telefonların sağlamlıkları için puanlama yapılıyor. iPhone X, 40 üzerinden 39 puan alırken iPhone 8 Plus, 35 puan alabiliyor.

Paylaş

Yorumdan çık