2017’nin en güçlü telefonlarından olan iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T için hız testi yapıldı. Daha önce iPhone X ve OnePlus 5T için hazırlanan hız testini sizlerle paylaşmıştık şimdi yarışa Razer Phone da katıldı.

A11 Bionic chipsete sahip olan iPhone X birçok android telefonu çok kolay bir şekilde geride bırakıyor. Ancak iPhone X, 3 GB RAM’e sahip olduğu için çoklu uygulama çalıştırma performansında birçok android telefonun gerisinde kalıyor. Daha önce paylaştığımız birçok iPhone X hız testinde olduğu gibi, iPhone X yine ilk turu önde kapatmasına rağmen ikinci turda geçiliyor.

Öncelikle kısaca telefonların özelliklerine bakalım.
iPhone X: A11 Bionic chipset, 3 GB RAM, NVME depolama, iOS 11.2.1 işletim sistemi ve 999$ fiyat etiketine sahip.
Razer Phone: Snapdragon 835 chipset, 8 GB RAM, UFS 2.1 depolama, Android 7.1.1 işletim sistemi ve 699$ fiyat etiketine sahip.
OnePlus 5T: Snapdragon 835 chipset, 8 GB RAM, UFS 2.1 depolama, Android 7.1.1 işletim sistemi ve 539$ fiyat etiketine sahip.

PhoneBuff youtube kanalı tarafından hazırlanan hız testinde iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T ile 16 farklı oyun ve uygulama toplam 2 tur olacak şekilde ardarda çalıştırılıyor.

Testin ilk turunu iPhone X sadece 1 saniye farkla OnePlus 5T’nin önünde bitiriyor ancak testin tamamını OnePlus 5T, 1 dakika 44 saniye ile birinci olarak tamamlıyor. iPhone X ise 2 dakika 11 saniyeyle testi sonuncu olarak tamamlıyor. Razer Phone ise testin tamamını 1 dakika 59 saniye ile ikinci sırada tamamlıyor.

Paylaş

Yorumdan çık