Ana sayfa BLOG iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T Hız Testi

iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T Hız Testi

0

2017’nin en güçlü telefonlarından olan iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T için hız testi yapıldı. Daha önce iPhone X ve OnePlus 5T için hazırlanan hız testini sizlerle paylaşmıştık şimdi yarışa Razer Phone da katıldı.

A11 Bionic chipsete sahip olan iPhone X birçok android telefonu çok kolay bir şekilde geride bırakıyor. Ancak iPhone X, 3 GB RAM’e sahip olduğu için çoklu uygulama çalıştırma performansında birçok android telefonun gerisinde kalıyor. Daha önce paylaştığımız birçok iPhone X hız testinde olduğu gibi, iPhone X yine ilk turu önde kapatmasına rağmen ikinci turda geçiliyor.

Öncelikle kısaca telefonların özelliklerine bakalım.
iPhone X: A11 Bionic chipset, 3 GB RAM, NVME depolama, iOS 11.2.1 işletim sistemi ve 999$ fiyat etiketine sahip.
Razer Phone: Snapdragon 835 chipset, 8 GB RAM, UFS 2.1 depolama, Android 7.1.1 işletim sistemi ve 699$ fiyat etiketine sahip.
OnePlus 5T: Snapdragon 835 chipset, 8 GB RAM, UFS 2.1 depolama, Android 7.1.1 işletim sistemi ve 539$ fiyat etiketine sahip.

PhoneBuff youtube kanalı tarafından hazırlanan hız testinde iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T ile 16 farklı oyun ve uygulama toplam 2 tur olacak şekilde ardarda çalıştırılıyor.

Testin ilk turunu iPhone X sadece 1 saniye farkla OnePlus 5T’nin önünde bitiriyor ancak testin tamamını OnePlus 5T, 1 dakika 44 saniye ile birinci olarak tamamlıyor. iPhone X ise 2 dakika 11 saniyeyle testi sonuncu olarak tamamlıyor. Razer Phone ise testin tamamını 1 dakika 59 saniye ile ikinci sırada tamamlıyor.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın