iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri wi-fi ağına bağlanamama sorunudur. iPhone ile wifi ağına bağlanamıyorsanız bunun iki nedeni olabilir. Sorun ya telefondan yada modemden kaynaklanıyordur. Bu yazımızda iPhone wifi sorunun çözümünü adım adım anlatıyoruz.

Aşağıda anlatacağız iPhone wifi sorunun çözümü tüm iphone modelleri: iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve Plus modeller için geçerlidir.

iPhone WiFi Sorunu ve Çözümü

  • iPhone’larda yaşanan birçok sorunu çözmek için telefonu kapatıp açmak yeterli olabilmektedir. Öncelikle telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar wifi ağına bağlanmayı deneyin.
  • iPhone wifi sorunu Ağ ayarlarınızdan, vpn veya apn ayarlarınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için telefonunuzdan Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin ve gelen ekrandan Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğini seçin. Telefonu yeniden başlatıp tekrar wi-fi ağına bağlanmayı deneyin.

iphone ag ayarlarini sifirla

  • Yukarıdaki işlemleri yaptığınız halde halen wi-fi’ye bağlanamıyorsanız sorun modeminizden veya internet bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle modeminizi fişten çekin ve en az 10 saniye bekledikten sonra tekrar takın.
  • Yine wifi’ye bağlanamazsanız modemi resetleyin. Modemi resetlemek için modenmin arka tarafında bulunan küçük tuşa 10 saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Böylece modeminiz sıfırlanacaktır. Ancak unutmayın bu işlemden sonra modem ayarlarınızı tekrar yapmanız gerekmektedir. Ve kullanıcı adı ve şifrenizi bildiğinizden emin olun. Modemi tekrar ayarlamak için internet tarayıcısının adres çubuğuna 192.168.1.1 yazmanız gerekir. TTNET kullanıcıları için genellikle kullanıcı adı admin, şifre ttnet olmaktadır.

Yukarıdaki modem işlemlerini yapmadan önce imkanınız varsa başka birinin wifi ağına bağlanmayı deneyin. Eğer başka wifi ağına da bağlanamıyorsanız sorun telefondan kaynaklıdır. Ancak başka wifi ağına bağlanabiliyor sadece kendi wifi ağında sorun yaşıyorsanız sorun modeminizden kaynaklanıyor demektedir.

Paylaş

Yorumdan çık