iPhone ve iPad ile çok basit bir şekilde yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. iOS işletim sisteminin sunduğu AirPrint özelliği sayesinde AirPrint özelliğine sahip yazıcılar ile çıktı almak, bir belgeyi paylaşmak kadar kolay. Ayrıca yazıcınızın iOS uygulamasını kullanarak veya 3. parti uygulamalar yardımıyla cihazınızda bulunan bir belge veya fotoğrafı kolayca yazdırabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone ile yazıcıdan çıktı almayı anlatacağız.

iPhone ve iPad’de bulunan AirPrint özelliği sayesinde hiçbir yan uygulamaya gerek kalmadan belgelerinizi kablosuz olarak yazıcıdan çıktı olarak alabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey AirPrint özelliğini destekleyen bir yazıcıya sahip olmak ve iPhone ile aynı Wi-Fi ağına bağlanmak. Sahip olduğunuz yazıcının AirPrint özelliğine sahip olup olmadığını Apple’ın buradaki sitesinden kontrol edebilirsiniz.

iPhone ile Yazıcıdan Çıktı Alma (AirPrint)

  • Çıktısını almak istediğiniz belge veya fotoğrafı açıp altta yer alan Paylaşma butonuna dokunun.
  • Açılan menüden Yazdır seçeneğini seçin.
  • Yazıcıyı Seç seçeneğine dokunun ve aynı wi-fi ağına bağlı olduğunuz yazıcıyı seçin.

iphone yazicidan cikti alma

Yazıcının Uygulaması ile iPhone’dan Çıktı Alma

Sahip olduğunuz yazıcının AirPrint özelliği yoksa endişe etmenize gerek yok. Çünkü birçok yazıcı markasının kendi iOS uygulaması bulunmaktadır. App Store’den yazıcınızın uygulamasını indirerek yine iPhone ve iPad’de istediğiniz belge veya fotoğrafın çıktısını alabilirsiniz. HP, Canon, Epson gibi birçok markaların uygulamasını App Store’den bulabilirsiniz.

Ayrıca yazıcıların uygulamaları, Google Drive, Dropbox, Evernote, OneDrive gibi bulut hizmetlerinde yer alan belgelerinizin çıktısını da almanızı sağlamaktadır.

3. Parti Uygulamalar ile iPhone’dan Yazıcıya Çıktı Gönderme

3. Parti uygulamalar ile de iPhone’dan yazıcıya çıktı gönderebilirsiniz. Bunun iş için sizlere iki uygulama önereceğiniz. PrintDirect for iPhone ve Printer Pro. Her iki uygulamanın da ücretsiz deneme imkanı vardır. Ancak uygulamaları sürekli kullanmak istiyorsanız ücretli versiyonlarını kullanmanız gerekmektedir.

İndir: PrintDirect for iPhone

İndir: Printer Pro Lite

İndir: Printer Pro

Paylaş

Leave A Reply