Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu iPhone SE, hız testinde amiral gemi katili telefonlarıyla bilinen OnePlus’ın yeni üst segment akıllı telefonu OnePlus Nord ile karşı karşıya geldi. Bakalım bu hız testini kim kazandı?

iPhone SE ve OnePlus Nord fiyat olarak birbirine oldukça yakın seviyede bulunuyor. Aslında bu hız testi, iPhone SE ve OnePlus Nord’un dışında bizlere iOS ve Android‘i karşılaştırma imkanı da veriyor. Özellik olarak birbirinden çok farklı olan iki telefonda, işletim sistemi ve yonga setinin farkı ortaya çıkacak.

İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman iPhone SE, A13 Bionic Chipset, 3 GB RAM, 64 GB (NVMI) dahili depolama alanı ve iOS 13.6 işletim sistemine sahipken, OnePlus Nord ise Snapdragon 765G chipset, 12 GB RAM, 256 GB (UFS 2.1) dahili depolama alanı ve Android 10 işletim sistemine sahip.

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı hız testinde her iki akıllı telefonla 16 farklı oyun ve uygulama ardarda iki tur olarak şekilde çalıştırılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızı ve arka planda uygulama çalıştırma performansları gözler önüne seriliyor. İşte iPhone SE ve OnePlus Nord hız testi.

Yapılan testin hem ilk etabını hem de ikinci bölümünü iPhone SE önde bitiriyor. Bu da bize 3 GB RAM’in doğru yazılım ve donanımla, 12 GB RAM’den çok daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. iPhone SE’nin daha hızlı olmasının sebebi A13 Bionic yonga setinden ve iOS işletim sisteminin daha stabil çalışmasından kaynaklanıyor diyebiliriz.

Paylaş.

Yorum Yap