Apple, iki yıl önce ikinci nesil iPhone SE (modelini) tanıtmıştı. Geçen yıl SE modeli tanıtmayan Apple’ın bu yıl mart ayına yeni nesil iPhone SE’yi tanıtması bekleniyor. Cihazın fiyatının ise eski SE modellerine göre çok daha uygun olacağı düşünülüyor. Gelin haberin detaylarına bakalım.

2020 yılında tanıtılan iPhone SE, 399$ fiyat etiketiyle raflardaki yerini almıştı. Apple henüz olayı onaylamasa da analist John Donovan, yeni iPhone SE’nin 300 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını söylüyor. Bu, iPhone SE’nin (2020) taban fiyatından 99 $ daha ucuz olacağını gösteriyor. 2020 yılında iPhone SE için beklenen satış rakamlarına ulaşamayan Apple’ın, uygun fiyat hamlesiyle satış rakamlarını arttırmayı planlaması muhtemel gözüküyor.

Bununla birlikte, başka bir analist olan Daniel Ives, Apple’ın 399 dolar taban fiyatına sadık kalacağını düşünüyor, ancak iPhone SE’nin daha düşük bir fiyatla satışa sunulacağına olumsuz bakmıyor.

Yeni tanıtılacak modelin adının iPhone SE+ 5G olacağı söyleniyor. Yeni iPhone SE’nin 5G desteği, geliştirilmiş bir kamera ve Apple’ın geçen yıl iPhone 13 serinde kullanılan A15 Bionic yonga setiyle gelmesi bekleniyor. Tasarım tarafında ise Apple’ın, eski modelin tasarımına sadık kalması bekleniyor.

Paylaş

Leave A Reply