İş insanları genellikle daha stabil olduğu için iPhone tercih etmektedir. iPhone’un sunduğu en iyi özelliklerden biri de gelişmiş rehber uygulamasıdır. Kişi hakkında birçok bilgiyi kaydedebileceğiniz rehberde, aynı zamanda kişileri ada göre veya soyada göre sıralayabilirsiniz.

Kalabalık telefon rehberine sahip kişiler, kayıtlı olan kişileri karıştırmamak için isim ve soyisimleriyle birlikte kaydetmektedir. Bunun yanı sıra bir iş hayatınız varsa rehbere eklediğiniz kişileri genellikle soyisimleriyle birlikte eklersiniz. Bu yazımızda iphone rehberindeki kişileri ad veya soyada göre nasıl sıralarsınız resimli olarak anlatacağız.

iPhone Rehberini İsme Göre veya Soyisime Göre Sıralama

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Kişiler seçeneğini seçin.
  • Sıralama seçeneğine dokunun.
  • Açılan menüde Ad, Soyad veya Soyad, Ad seçeneklerinden istediğinizi seçin.

iphone rehber isimleri siralama

Sıralama seçeneği rehberinizde kişilerin neye göre sıralanacağını gösterir. Görüntüleme ise sizi arayan kişinin adının nasıl görüleceğini belirlemenizi sağlar. Öne aldığınız seçenek rehberde koyu renkte yazacaktır. Örneğin Ad, Soyad seçeneğini seçerseniz, Rehberde kişilerin isimleri koyu renkle, soyadı ise açık renkle yazılacaktır.

Aynı menüde yer alan Kısa Ad seçeneği, kişilerin rehberdeki ve aramadaki görünme ve sıralama şekillerini etkilemez. Bu sadece kısa mesajlarda ve çağrı geçmişinde görünecek isimdir.

Paylaş

Yorumdan çık