Apple‘ın iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde son dönemlerde mavi ekran hatası yaşanmaya başladı. Özellikle iOS 8.1 ve iOS 8.3 sürümünü kullananlar mavi ekran hatası ile karşılaşıyor.

Mavi ekran hatasını gidermek için birkaç farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler iphone kullanıcıları tarafından denenen ve olumlu sonuç alınan yöntemlerdir.

1. Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme : iPhone telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürün. Daha sonra telefonunuzu yeni bir iPhone olarak tanımlayın. Eğer telefonu iTunes’den geri yüklerseniz yine eski hatayı alabilirsiniz. O yüzden fabrika ayarlarına geri döndürme işleminden sonra telefonunuzu yeni bir iphone olarak tanıtmanız gerekmektedir.

2. Bazı iphone kullanıcıları eski metin mesajlarını silip iTunes ile fabrika ayarlarına dönerek bu sorunu çözmüşler.

3. Telefonun sesini devre dışı bırakın, wi-fi’yi kapatın birkaç dakika böyle bekledikten sonra telefonu yeniden başlatın.

Bu yöntemleri denediğiniz halde mavi ekran hatasını almaya devam ediyorsanız telefonu apple servisine götürebilirsiniz. Mavi Ekran Hatasında Apple telefonunuzu alıyor ve yenisi ile değiştiriyor.

Paylaş

Yorumdan çık