Ana sayfa BLOG iPhone Mail’e Hotmail, Gmail, Yahoo Nasıl Eklenir ?

iPhone Mail’e Hotmail, Gmail, Yahoo Nasıl Eklenir ?

0

iPhone içinde yer alan Mail uygulaması varsayılan olarak iCloud hesabınızı mail adresi olarak kullanmaktadır. Ancak dilerseniz iPhone Mail uygulamasına Hotmail, Gmail, Yahoo gibi mail adreslerinizi ekleyebilir ve bu mail hesaplarınızı iPhone Mail uygulaması içinden yönetebilirsiniz.

Biz örneğimizde iPhone Mail uygulamasına Hotmail (Outlook) eklemeyi anlatacağız. Ancak Gmail, Yahoo gibi diğer hesaplarınızı da aynı şekilde ekleyebilirsiniz.

iPhone Mail’e Hotmail Bağlama

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Hesaplar ve Parolalar menüsünü seçin.
  • Açılan ekrandan Hesap Ekle seçeneğini seçin.
  • Outlook.com seçeneğini seçin. (Eğer gmail, yahoo gibi farklı bir mail adresini eklemek istiyorsanız onu seçin.)

  • Açılan ekranlarda e-posta ve şifrenizi girip İleri ve Oturum Aç butonuna dokunun.

  • Karşınıza çıkan izin penceresinde Evet deyip gerekli izni verin.
  • Son olarak eklediğiniz hesabınızın kullanacağınız özelliklerini seçin. Eğer sadece Mail özelliğini kullanmak istiyorsanız Mail seçeneğinin yanındaki sürgüyü çekerek yeşil olmasını sağlayın.

Artık iPhone’da bulunan Mail hesabınıza giriş yaptığınız zaman Outlook mail hesabınızı da göreceksiniz. Ekranın üst kısmında bağlı mail adreslerinizi, altında iCloud hesabınızı ve onun altında da eklemiş olduğunuz Outlook (hotmail) hesabınızın Gelen, Taslaklar, Gönderilen, Çöp Sepeti, Arşiv vb. seçeneklerini göreceksiniz.

iPhone Mail hesabını Hotmail veya farklı bir mail hesabını bağladığınız zaman artık birine Mail uygulaması üzerinden Mail göndermek istediğiniz zaman İletinin Kimden bölümüne dokunarak açılan menüden hesaplarınız arasında geçiş yapabilir ve maili hotmail hesabınızdan gönderebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here