Gelişen iOS işletim sistemi ve uygulamalar sayesinde artık video düzenlemek için bir MAC veya PC’ye ihtiyacınız yok. iPhone’a yükleyeceğiniz video düzenleme uygulamalarıyla veya iOS’un kendi bünyesinde bulunan video düzenleme araçlarıyla videolarınızı kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu yazımızda iPhone için en iyi video düzenleme uygulamalarını sizler için bir araya getirdik.

1. LumaFusion

Profesyonel video düzenleme işiyle ilgilenenler için listemizin ilk sırasında LumaFusion uygulaması var. LumaFusion birçok otorite tarafından en iyi mobil video düzenleme ve efekt uygulaması olarak kabul edildi. Gazeteciler, film yapımcıları, youtuberlar ve prefosyonel video üreticileri genellikle LumaFusion’u tercih ediyorlar. Bu uygulama ile hem video hem de ses düzenleme işlemlerinizi güçlü araçlarla gerçekleştirebilirsiniz.

LumaFusion indir

2. iMovie ve iOS Video Düzenleme

Eğer sadece hobi olarak ilgileniyor ve basit bir video düzenleme aracı arıyorsanız, iPhone ve iOS işletim sistemiyle birlikte gelen iMovie ve iOS’un kendi video düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. iOS 13 güncellemesi ile artık video düzenlemek, fotoğraf düzenlemek kadar kolay bir hale geldi. Video döndürme, videonun formatını değiştirme, videolara efekt vermek oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bunun için tek yapmanız gereken Fotoğraf uygulamasında videoyu seçmek ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Düzenle seçeneğine dokunmak.

3. Quik

quik ios

Quik, GoPro tarafından geliştirilen harika bir video düzenleme uygulamasıdır. Tabi Quik’i kullanmak için GoPro kullanmanıza gerek yoktur. Quik’in en güzel yanı kolay ve hızlı şekilde video düzenleme işlemini yapmasıdır. Favori fotoğraflarınızı veya videonuzu seçin ve ardından Quik’in sihrini çalıştırmasına izin verin. Saniyeler içinde harika anlar bulur ve güzel geçişler ve efektler ekler. Bunun yanında her şeyi müziğin ritmiyle eşitler.

Sadece birkaç dokunuşla video montajı yapmak istiyorsanız Quik sizin için doğru bir tercih olacaktır. Uygulama içinde yer alan temalardan ve müziklerden (kendi müziklerinizi de seçebilirsiniz) seçim yapıp, uygulamanın ortaya çıkardığı şaheseri bekleyebilirsiniz.

Quik indir

4. Inshot

inshot

Instagram, TikTok ve Youtube gibi sosyal medya platformları için videolar hazırlamak istiyorsanız Inshot işinizi görecektir. Diğer video düzenleme uygulamalarına göre daha basit bir yapıya sahip olan Inshot ile düzenlediğiniz videoları direk sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Inshot indir

5. Splice

splice

Splice basit ama güçlü bir video düzenleme aracıdır. Masaüstü bilgisayarlar için hazırlanan bir video düzenleyicinin performansını size mobil cihazınızda sunar dersek yanlış olmaz. Splice ile klipleri kırpmak, geçişleri ayarlamak, yavaş hareket efektleri eklemek ve daha bir çok özellik için seçeneklere dokunmanız yeterlidir.

Splice indir

6. Magisto

magisto

Magisto, sosyal medyada paylaşmak için dakikalar içinde mükemmel videolar oluşturmanızı sağlayan bir video editörüdür. Web versiyonu da bulunan Magisto ile fotoğraflarınızı videoya dönüştürebilir veya video kliplerinizi göz alıcı videolara dönüştürebilirsiniz.

Magisto indir

7. Adobe Premiere Rush

adone premiere rush

Bilgisayar ortamından tanıtıdığımız Adone’nin iOS için geliştirdiği Adobe Premiere Rush uygulaması size profesyonel araçlarla video düzenleme imkanı sunmaktadır. Bu uygulamanın en güzel yanı, iPhone, iPad, MAC ve PC ile çalışma imkanı sunmasıdır. Yani düzenleme yaptığınız bir çalışmayı birden fazla cihazda ve platformda yönetebilirsiniz. Hazırladığınız videoları doğrudan uygulama üzerinden sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.

Adobe Premiere Rush indir

8. Videoarama

videoarama

Videorama sizelere önerebileceğimiz en iyi iPhone video düzenleme uygulamalarından bir diğeridir. Uygulamayı açtığınız zaman sizi üç farklı video seçeneği karşılar: yatay, dikey ve kare. Eğer instagram akışı için bir video hazırlıyorsanız kare doğru tercih olacaktır.

Videoarama uygulamasının en güzel yanlarından biri ücretsiz olarak video ve fotoğraf indirme imkanı sunmasıdır. Ayrıca video efektleri, ses efektleri ve telif hakkı olmayan müzikleri de indirebilir ve videolarınızda kullanabilirsiniz. Videoarama ile videolara metin, fotoğraf, müzik ve filtre ekleyebilirsiniz.

Videoaram indir

9. Filmmaker Pro

filmmaker pro

Filmmaker Pro, güçlü ve ücretsiz bir video düzenleme uygulamasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere Filmmaker Pro, profesyonel özellikler sunan bir video editörüdür. Uygulama içerisinde 30 filtre ve 17 geçiş efekti yer almaktadır. iPhone için geliştirilen bu video düzenleyici, iMovie’nin yapamadığı bir şey olan video derecelendirmesini içerir ve metinler için yaklaşık 200 farklı yazı tipi seçeneği sunar.

Filmmaker Pro indir

10. VideoShop

videoshop

Videoshop, iPhone için geliştirilmiş hızlı ve güçlü bir video düzenleme uygulamasıdır. Uygulama birçok filtre ve geçiş efekti içermektedir. Videoları doğrudan uygulamanın içinden kaydedebilir veya kamera rulonuzdan içe aktarabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, klibe metin ekleyebilir, anlatım ekleyebilir, birden çok klibi bir araya getirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

VideoShop indir

Paylaş.

Bir yorum yap...