iPhone’da bulunan AirPlay özelliği sayesinde iPhone ekranını televizyona yansıtmak oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. iPhone ekranını TV’ye yansıtmak için ihtiyacınız olan tek şey AirPlay (Genel olarak 2015 ve sonrası üretilen smart tv’ler desteklemektedir.) desteleyen bir akıllı tv’ye sahip olmak.

iPhone ekranını televizyona yansıtma nasıl yapılır tüm detaylarıyla resimli olarak anlatacağız. Genel olarak iphone ekranını TV ye yansıtmak için smart tv’ye ve wifi bağlantısına ihtiyacınız vardır. Çünkü iphone ekranını televizyona aktarmak için iphone ve tv ile aynı wifi ağına bağlı olmanız gerekmektedir.

iPhone Ekranını TV’ye Yansıtma

  • Öncelikle televizyon ve iPhone ile aynı wifi ağına bağlanın. (Eğer wifi yoksa başka bir telefonun internetini paylaşarak bu telefonun wifi ağına bağlanabilirsiniz.)
  • iPhone’da Denetim Merkezini açın. (iPhone X veya sonraki modellerde ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın, iPhone 8 ve önceki modellerde ekranın alt kenarından yukarı doğru kaydırarak Denetim Merkezini açabilirsiniz.)
  • Ekran Yansıtma seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda iphone ekranını yansıtmak istediğiniz televizyonu seçin.
  • Televizyonunuzda bir AirPlay Kodu çıkacaktır. Bu kodu telefonunuzda yazın ve Tamam’a dokunun.

iphone ekranini televizyona yansitma

  • Bu andan itibaren iPhone ekranında ne varsa televizyon ekranında gözükeyecektir.

AirPlay ile iPhone ekranını televizyona yansıtarak, iPhone’ndaki fotoğraf, video veya her hangi bir görüntüyü TV’de görüntüleyebilirsiniz.

Ekranı Yansıtmayı Durdurma

  • Denetim Merkezini açın.
  • Ekran Yansıtma butonunda televizyonunuzun adını göreceksiniz. Buna dokunun.
  • Açılan ekranda Yansıtmayı Durdur seçeneğini seçerek ekran yansıtmasını iptal edebilirsiniz.

iphone ekran yansitmayi durdurma

Yukarıda anlattığımız ekran yansıtma özelliğinin dışında, Fotoğraflar bölümünde açtığınız bir fotoğrafın veya videonun paylaşma seçeneğinde yine AirPlay özelliğine ulaşabilir ve direk bu fotoğraf veya videoyu televizyon ekranına yansıtabilirsiniz. Bunun için televizyon ekranına yansıtmak istediğiniz fotoğraf veya videoyu açın. Ekranın sol alt köşesinde yer alan paylaş simgesine dokunun. Açılan menüde AirPlay seçeneğini ve ardından Televizyonunuzu seçin.

iphone videoyu televizyona yansitma

iPhone ekran yansıtma özelliği hakkında yaşadığınız sorunları veya sorularınızı bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap