iPhone şarjı %20’nin altına düştüğü zaman telefon enerji tasarrufu yapmak için düşük güç moduna geçmektedir. Düşük güç moduna geçen iPhone’u enerji tasaruffundan çıkarmak için Ayarlar menüsünü kullanabilir veya telefonu şarja takarak tam şarj olmasını sağlamalısınız.

iPhone’larda bulunan Düşük Güç Modu, Android cihazlardaki Enerji Tasarrufu Moduna benzemektedir. Telefonun şarjı az kaldığı zaman, daha uzun süre kullanım sunmak için düşük güç modu kullanılmaktadır. Cihazınızın şarjı %20 ve %10’un altına düştüğü zaman bir uyarı ekranı gelir ve telefon düşük güç moduna geçirilir. Tabi, şarjınız az kalmadan da Ayarlar bölümünden düşük güç modunu aktifleştirerek daha uzun pil ömrü sağlayabilirsiniz. iPhone’u Düşük Güç Moduna almak veya düşük güç modundan çıkarmak için aşağıdaki adımı izlemeniz yeterlidir.

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Pil seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Düşük Güç Modu seçeneği ile iPhone’un güç tasarrufunu kapatabilir veya açabilirsiniz.

iphone dusuk guc modu acma kapatma

iPhone Düşük Güç Modu aktifken telefonun batarya simgesi sarı renk olmaktadır. Düşük Güç Modu, şarjı azalan iPhone’u şarj edene kadar indirme, e-posta alma gibi arka plan aktivitelerini geçici olarak azaltarak daha uzun süre kullanım sunar.

Düşük Güç Modunu şarjınız azaldığı zaman kullanabileceğiniz gibi, gün boyu şarjınızın dayanmasını istiyorsanız da açabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık