iPhone’da bulunan “Uyarılar için LED Flaş” özelliğini aktifleştirerek, telefon çaldığında veya telefona bildirim geldiğinde flaşın yanıp sönmesini sağlayabilirsiniz. Bildirimler için flaş ışığının yanması aslında görme engelliler için yapılsa da birçok kişi için oldukça kullanışlı bir özellik. iOS 13 ve sonrası için flaş ışığını bildirim ışığı olarak kullanmayı tüm detaylarıyla anlatacağız.

iOS 13 güncellemesi sonrasında Erişebilirlik menüsü Genel sekmesinden kaldırıldı ve başlı başına bir menü haline geldi. Uyarılar için LED Flaş özelliği de farklı bir menü altına taşında. Bu yazımızda iOS 13 ve üzeri kullanan iPhone ve iPad modellerinde, telefon çaldığında veya bildirim geldiğinde flaşın yanması nasıl sağlanır resimli olarak anlatacağız.

iPhone Çalarken Flaş Işığı Yakma

  • Ayarlar bölümün açın.
  • Erişebilirlik seçeneğini seçin.
  • Ses/Görsel seçeneğini seçin.
  • Uyarılar için LED Flaş seçeneğini aktif hale getirin. Böylece telefon çaldığında veya bildirim aldığınızda arkadaki ışık yanıp sönecektir.
  • Aynı menüde yer alan Sessizken Yanıp Sönsün seçeneğini seçerseniz, telefonunuz sessizde olduğunda da flaş yanıp sönecektir.

iphone calarken flas yakma

Flaş ışığını, bildirim ışığı olarak kullanmak çoğu zaman, çağrı ve bildirimleri kaçırmamanızı sağlar. Ayrıca görsel bir şıklık katar.

iPhone çalarken flaş yanmıyor gibi sorunlar yaşıyorsanız bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

Yorumdan çık