iPhone çağrı reddetme nasıl yapılır? iPhone kilit ekranındayken bir arama geldiğinde, telefon ekranında sadece Cevapla seçeneği çıkmaktadır. Reddet seçeneği çıkmadığı için iPhone kullanıcıları aramayı nasıl meşgule alacaklarını bilmemektedir. Bu yazımızda iPhone kilit ekranında gelen arama reddetme nasıl yapılır anlatacağız.

iPhone Çağrı Reddetme: Aramayı Meşgule Alma

Eski iOS  sürümlerinde iPhone’a çağrı geldiği zaman ekranda hem Kabul Et hem de Reddet seçeneği çıkıyordu. Ancak daha sonra bu özellik ortadan kaldırıldı. Eğer telefon ekranınız açıksa ve o esnada bir çağrı gelirse yine aynı şekilde hem Kabul Et hem de Reddet seçeneği ekrana geliyor. Ancak telefon ekranınız kapalı durumdayken bir arama geldiğinde sadece Cevapla seçeneği bulunuyor. Bir de Cevapla seçeneğinin üstünde Anımsat ve Mesaj seçeneği bulunuyor ancak ekranda reddetme seçeneği yer almıyor.

iphone aramayi mesgule alma

Bu durumda elen aramayı Güç Düğmesiyle meşgule alabilirsiniz. iPhone’da gelen aramayı meşgule almak için ekranın sağ tarafında bulunan Güç Düğmesine iki kez üst üste basmanız gerekir. Eğer güç düğmesine bir kez basarsanız zil sesi kapanacaktır. Eğer güç düğmesine iki kez basarsanız çağrıyı reddetmiş olacaksınız. Böylece karşı taraf meşgule düşecek ve hat meşgul uyarısı alacaktır.

Burada anlatmış olduğumuz çağrı reddetme özelliğini, iPhone 15, iPhone 14, iPhone 13 ,Phone 12, iPhone 11, iPhone X, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 8, gibi tüm iPhone modellerinde kullanabilirsiniz.

iPhone çağrı reddetme için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise arama geldiğinde ekranı yukarı doğru kaydırmaktadır. Yeni iPhone modellerinde ekranı yukarı doğru çekerek aramayı meşgule alabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık