Birçok kişinin en merak ettiği sorulardan biri şudur: birinin beni engellediğini nasıl anlarım. Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız birinin sizi engellediğini anlamanın birçok yolu vardır. Bu yazımızda birinin numaramı engellediğini nasıl anlarım sorusunu farklı yöntemler ile cevaplayacağız.

Biri tarafından engellenmek can sıkıcı bir durumdur. Bunun yanında engellenip, engellenmediğini bilmemek de kafa yorar. Aradığınız bir kişiye ulaşamıyor olmanın birçok nedeni olabilir. Kişi telefonunuz kapatmıştır, telefonu uçak moduna almıştır, araç kullanırken sürüş moduna almış olabilir veya telefonunu rahatsız etme moduna almış olabilir. Ancak çoğu kişi eğer unutmamışsa belli bir süre sonra telefonu aktif hale getirmektedir. Eğer aradığınız kişiye bir günden uzun süredir ulaşamıyorsanız muhtemelen sizi engellemiş olabilir. Şimdi aşağıda sıraladığımız yöntemleri deneyerek kişinin sizi engelleyip engellemediği öğrenebilirsiniz.

iMessage ile Mesaj Gönderin

Eğer aradığınız kişi de iPhone kullanıyorsa, sizi engelleyip engellemediğini öğrenmenin en pratik yolu iMessage ile sms göndermektir. Birisi numaranızı iMessage’da bloke ettiyse, onlara gönderdiğiniz mesajların altında “teslim edildi” veya “okundu” durum bildirimi görmezsiniz. Dolayısıyla gönderdiğiniz mesajların altında bu ibareleri görmüyorsanız, kişi sizi engellemiş olabilir. Çünkü kişi Rahatsız Etmeyin, Sürüşe Odaklanma veya başka bir Odaklanma modunu açsa bile, iMessages “teslim edildi” olarak görünecektir. Bunun tek istisnası telefonun uçak modunda olması veya telefonun kapalı olmasıdır. Ayrıca aradığınız kişi Android telefon kullanıyorsa bu yöntem işe yaramayacaktır.

Numarayı Arayın

Karşı tarafı aradığınız zaman telefon bir kez çalıp sesli mesaja düşüyorsa, kişi sizi engellemiş olabilir. Çünkü karşı tarafın telefonu kapalı veya uçak modundaysa, telefon çalmadan “aradığınız kişiye ulaşılamıyor” sesli mesajına yönlendirilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayın

Aramak istediğiniz numaranın önüne #31# kodunu yazıp gizli numaradan arayın. Normal aramadan ulaşamadığınız kişinin telefonu gizli numaradan aradığınızda çalıyorsa, sizi engellemiş demektir. Ancak burada şunu unutmayın ki, karşı taraf telefonunu gizli numaradan gelen aramalara engellemişse bu yöntem işe yaramayacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Kontrol Edin

Biri numaranızı engellemişse, sizi muhtemelen sosyal medya hesaplarından da engelleyecektir. Sosyal medya hesaplarınızı kontrol edin. Ulaşamadığınız kişiyi sosyal medyada da göremiyorsanız, sizi engellemiş olabilir.

Kesin Çözüm: Başka Numaradan Arayın

Aradığınız kişiye ulaşamıyor ve sizi engellediğini düşünüyorsanız, başka bir numaradan o kişiyi arayın. Eğer telefon çalarsa, sizi kesinlikle engellemiş demektir.

SON SÖZ

Biri sizi engellediyse, onu aramayı bırakın. Bu hem sizin için hem de karşı taraf için en iyisi bu olacaktır. Ayrıca sizi engelleyen birine zorla ulaşmaya çalışmak sizi yasal olarak da zor durumda bırakacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık