iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları bir sorun olan telefonun bir kere çalıp hemen meşgule düşmesinin nedenini ve çözümünü bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. iPhone kullanıyorsanız ve telefonunuzu arayan birine telefon bir kez çalıp meşgule düşüyorsa aslında bu bir hatadan değil yapmış olduğunuz bir seçimden kaynaklanıyor. İşte bunun cevabı yazımızda.

iPhone’un bir kere çalıp meşgule düşmesinin nedeni telefonunuzda Rahatsız Etme özelliğinin açık kalmasından kaynaklanmaktadır. Rahatsız Etme modunu aktifleştirdiğiniz zaman gelen aramalar ve bildirimler sessize alınmakta ve aramalar meşgule düşmektedir.

Telefonunuzda Ayarlar > Rahatsız Etme yolunu izleyin ve Rahatsız Etme özelliğini pasif hale getirin. Böylelikle yaşadığınız sorundan kurtulacaksınız. Artık sizi arayanlar meşgule düşmeyecektir.

Rahatsız Etme özelliği aslında oldukça faydalı bir özelliktir. Uyuyacağınız zaman veya özel bir görüşmedeyken Rahatsız Etme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Ancak çoğu kişi Rahatsız Etme özelliğini aktif ettikten sonra özelliği kapatmayı unutmaktadır. Sonrasında telefonları çalıp kapandığı için sorunun neden kaynaklandığını da bulamamaktadır.

Paylaş.

1 Yorum

  1. 1 kere çalıp meşgule düşüyorsa rahatsız etme modu mudur? Engellemiş olamaz mı? Deneme yaptım Rahatsız etme modunda da engelleyince de çalmadan meşgule düşüyor?

Yorum Yap