Yavaşlayan iPhone’u hızlandırmak, mobil veri tasarrufu yapmak ve pil ömrünü uzatmak için arka planda uygulama yenileme özelliğini kapatabilirsiniz. Ayrıca konum bilgilerinizin bilmediğiniz uygulamalar tarafından arka planda kullanılmasını istemiyorsanız yine arka planda uygulama yenilemeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

iPhone Arka Planda Uygulama Yenileme Nedir?

iPhone arka planda uygulama yenileme, uygulamalar kapalı olsalar bile aslında uygulamaların çalışıyor olması anlamına gelir. Uygulamayı kapatsanız bile, uygulama çalışmaya devam eder, kendini günceller ve gerekli durumlarda size bildirim gönderir. Tabi arka planda çalışan uygulamanın, hangi bilgilerinize eriştiği ve kullandığını bilmeniz zordur. Bunun için endişeleriniz varsa arka planda uygulama yenileme özelliğini kapatabilirsiniz.

iPhone’da Arka Planda Uygulamaları Kapatma

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Genel seçeneğini seçin.
  • Arka Planda Uygulama Yenile seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Arka Planda Uygulama Yenile seçeneğini seçin ve Kapalı seçeneğini seçin.

iphone arka planda uygulama yenileme

Yukarıdaki adımları yaptığınız zaman, telefonunuzda bulunan tüm uygulamalar için arka planda yenileme özelliğini devre dışı bırakmış olursunuz. Bu hem RAM kullanımını azaltarak telefon performansını arttırmaya yardımcı olur hem de telefonun pil ömrünü uzatabilir.

iPhone Arka Planda Uygulama Yenileme Açma

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Genel seçeneğini seçin.
  • Arka Planda Uygulama Yenile seçeneğini seçin.
  • Arka Planda Uygulama Yenile seçeneğini seçin ve açılan seçeneklerden Wi-Fi veya Wi-Fi ve Hücresel seçeneklerinden birini seçin.

iphone arka planda uygulama yenileme acma

Wi-Fi seçeneğini seçerseniz, telefonunuz sadece wi-fi ağına bağlıysa uygulamalar arka planda çalışmaya devam eder.

Ayrıca Arka Planda Uygulama Yenileme özelliğini açtıktan sonra uygulama listesinden dilediğiniz uygulamaların arka planda çalışmasını kapatabilirsiniz.

iphone arka planda uygulama yenileme tek tek acma kapama

iPhone arka plan uygulama kapanmıyor veya iPhone arka planda uygulama yenileme açılmıyor gibi sorunlarınız varsa bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Paylaş

3 yorum

Yorumdan çık