Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için iki farklı sağlamlık testi yapıldı. JerryRigEverything youtube kanalı ve ekstreme sağlamlık testleriyle bilinen TechRax kanalı tarafından iPhone 8 için dayanıklılık testi yapıldı.

Daha insancıl ve olası durumlara karşı sağlamlık testi yapan JerryRigEverything kanalının hazırladığı testte iPhone 8’in çizilmelere, yanmalara ve bükülmeye karşı dayanıklılığı ölçüldü. Yanma testi ve bükülme testinden başarıyla çıkan iPhone 8 çizilme testini ise biraz sıkıntılı olarak tamamladı.

iPhone 8’in ekranı, arka paneli ve kamera lensleri genel olarak küçük çiziklere ve hatta maket bıçağı çizilmelerine karşı dayanıklı ancak tornavida gibi dirençlere karşı ise yenik düşüyor.

Zorlu testleriyle bilinen TexhRax’ın hazırladığı iPhone 8 Plus dayanıklılık testinde ise telefon bıçak ve çekiçle dayanıklılık testine tutuldu. Burada dikkat çeken nokta ise iPhone 8 Plus’ın arka paneline bıçak dik konumda düşünce arka panelin çatlaması oldu.

Gelin isterseniz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın zorlu dayanıklılık testlerini izleyelim.

Paylaş

Yorumdan çık