Ekstreme dayanıklılık testleriyle bilinen TechRax youtube kanalı iPhone 8 ve Galaxy S8 için farklı bir dayanıklılık testi gerçekleştirdi. Her iki telefonda suya karşı dayanıklı peki deniz suyuna dayanıklı mı ?

Samsung Galaxy S8, IP68 sertifikasına iPhone 8 ise IP67 sertifikasına sahip. Her iki sertifikada suya ve toza karşı dayanıklılığı ifade ediyor. Peki telefonlar tuzlu suya dayanıklı mı ? Telefonunuzu cebinizde unutup denize girerseniz ne olur ?

TechRax hazırladığı tuzlu su dayanıklılık testinde başından geçen bir olayı anlatıyor. iPhone 7 Plus ile 2 dakika denize giren editörün telefonu bozuluyor ve bu testi yapmaya karar veriyor.

Testte 5 dakika boyunca tuzlu deniz suyunda kalan iPhone 8 ve Galaxy S8 sudan çıkarılıyor. Dokunmatik ekranlarında sorun olmayan telefonların sesini kontrol etmek için müzik açılıyor. iPhone 8’in sesi başta kısık gelse de sonra toparlıyor ancak Galaxy S8 bariz olarak daha iyi bir ses sunuyor.

Daha sonra telefonlar tekrar 5 dakika ve ardından 50 dakika daha tuzlu suda bekletilip çıkarılıyor. Sonuç olarak her iki telefonda testi başarıyla geçiyor. Anlayacağınız iPhone 8 veya Galaxy S8 telefonunuz varsa telefonu cebinizde unutup denize dalsanız da büyük ihtimalle telefonunuza bir şey olmayacaktır.

Paylaş.

Bir yorum yap...