Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 Plus ve Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 için hız testi yapıldı. İki dev markanın üstün akıllı telefonları birbiriyle kıyasıya mücadele etti ancak hız testini tabi ki bir telefon önde tamamladı.

PhoneBuff youtube kanalı Samsung Galaxy Note 8 ve iPhone 8 Plus için hız testi videosu hazırladı. Yapılan hız testinde her iki akıllı telefonla toplam 16 oyun/uygulama ardarda açılıyor. Ve test iki turdan oluşuyor. Böylece akıllı telefonların uygulamaları açış hızı ilk turda test edilirken ikinci turda ise telefonların uygulamaları arkaplanda çalıştırma performansları da ölçülmüş oluyor.

Öncelikle kısaca iki telefonun özelliğine baktığımız zaman iPhone 8 Plus; A11 Bionic chipset, 3 GB RAM, NVME depolama, iOS 11 işletim sistemi ve 799$ (ABD) fiyata sahipken Galaxy Note 8; Snapdragon 835 chipset, 6 GB RAM, UFS 2.1 depolama, Android 7.1.1 işletim sistemi ve 929$(ABD) fiyata sahip.

iPhone 8 Plus özellikleri

Galaxy Note 8 özellikleri

Yapılan hız testine Galaxy Note 8 hızlı başlıyor ancak ilk turun ortalarından sonra iPhone 8 Plus öne geçiyor ve ilk turu önde tamamlıyor. Galaxy Note 8, 6 GB RAM’inde etkisiyle ikinci turda iPhone 8 Plus’ı geçiyor ve testi önde bitirmeyi başarıyor.

Paylaş

Yorumdan çık