Apple yeni amiral gemisi iPhone 7 Plus’ı şimdiye kadar ki en uzun kullanım ömrü sunan iPhone olarak tanımladı. Ancak bu tanım ucu açık bir tanımdı. iPhone 7 Plus’ın bir önceki amiral gemileri iPhone 6s Plus ve iPhone 6 Plus’dan ne kadar fazla kullanım ömrü sunduğu test edildi.

Apple tanıtım gecesinde iPhone 7 Plus’ın batarya kapasitesini söylememiş sadece daha fazla kullanım sunduğunu belirtmişti. Daha sonra bunun nedeni belli oldu çünkü iPhone 7 Plus’ın bataryası 2900 mAh kapasiteye sahipti ve bu değer iPhone 6s Plus’ın bataryasından 15 mAh daha azdı. Aynı şekilde iPhone 6 Plus da 2750 mAh bataryaya sahip.

Apple yaptığı açıklama da iPhone 7 Plus’da Apple A10 Fusion chipsetin kullanıldığını ve yeni chipsetin daha az enerji tükettiği için uzun kullanım sunduğunu belirtti. iPhone 6s Plus’da A9, iPhone 6 Plus’da da A8 chipseti olduğunu belirtelim.

Sonuç olarak yapılan teste göre iPhone 7 Plus, iPhone 6s Plus’dan sadece 15 dakika daha fazla kullanım sundu. Tabi bu fark telefonda ne yaptığınıza bağlı olarak daha az veya daha çok olabilir.

iPhone 7 Plus Özellikleri için tıklayın.

Paylaş

Yorumdan çık