Akıllı telefon seçiminde en önemli kriterlerden biri telefon bataryasıdır. Telefon bataryasının kapasitesi önemli olduğu gibi bataryanın kısa sürede hızlı şarj olması da oldukça önemlidir. 2016 yılının popüler amiral gemileri Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL’in bataryaları ne kadar sürede tam şarj oluyor test edildi.

Youtube kanalı SuperSaf TV tarafından yapılan batarya şarj hızı testinde iPhone 7 Plus, Samsung Galaxy S7 Edge ve Google Pixel XL’in bataryaları kaç dakikada şarj oluyor test edildi.

Telefonların batarya kapasiteleri şu şekilde :
iPhone 7 Plus :2900 mAh
Google Pixel XL : 3450 mAh
Samsung Galaxy S7 Edge : 3600 mAh

Yapılan testte her üç akıllı telefonda %1 batarya ile testte başlıyor. İlk etapta 30 dakikada telefonların yüzde kaç şarj olduğu ölçülüyor ardından 1 saatte ne kadar şarj oldukları ölçülüyor. Sonuç olarak Galaxy S7 Edge 1 saat 29 dakikada, Pixel XL 2 saat 3 dakikada, iPhone 7 Plus ise 3 saat 27 dakikada tam şarj oldu.

Samsung Galaxy S7 Edge, hem en fazla batarya kapasitesine sahip olması hem de en hızlı şarj olmasıyla elde ettiği satış başarısının tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Paylaş

Yorumdan çık