Ana sayfa BLOG iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus’dan Daha Hızlı Çıktı !

iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus’dan Daha Hızlı Çıktı !

0

Apple yeni tanıttığı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için bazı kesimlerden fazlaca eleştiri aldı. Bu eleştirilerin yoğun olmasının sebebi yeni modellerin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile arasında çok bir fark olmamasıydı. Peki gerçekten böyle mi ? iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus’dan ne kadar hızlı ? Yoksa daha mı yavaş ?

EverythingApplePro youtube kanalı bunu öğrenmek için iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus’ı hız testinde karşı karşıya getirdi. 4 çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, Apple A10 Fusion chipsete sahip iPhone 7 Plus, 6 çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, Apple A11 Bionic chipsete sahip iPhone 8 Plus karşısında nasıl bir performans gösterdi.

Yeni bir iPhone almak isteyen kullanıcılar fiyat farkından dolayı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a yönelebiliyorlar. Gerçi iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın daha iyi olduğu birçok özellik ve yenilik bulunuyor. Ancak yüksek performans isteyenler kullanıcılar bu videodan sonra iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı tercih edebilir çünkü hız testinde iPhone 7 Plus, 8 Plus’ı geride bıraktı.

EverythingApplePro tarafından hazırlanan hız testinde her iki telefonla toplamda 16 farklı oyun ve uygulama açılıyor. İki turdan oluşan testin ilk turunu da ikinci turunu da iPhone 7 Plus önde bitirmeyi başarıyor.

iPhone 7 Plus ilk turu 2 dakika 29 saniyede ikinici turu ise 32 saniyede tamamlarken iPhone 8 Plus ilk turu 2 dakika 49 saniyede ikinci turu ise 1 dakika 21 saniyede tamamladı.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın