Apple yeni tanıttığı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için bazı kesimlerden fazlaca eleştiri aldı. Bu eleştirilerin yoğun olmasının sebebi yeni modellerin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile arasında çok bir fark olmamasıydı. Peki gerçekten böyle mi ? iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus’dan ne kadar hızlı ? Yoksa daha mı yavaş ?

EverythingApplePro youtube kanalı bunu öğrenmek için iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus’ı hız testinde karşı karşıya getirdi. 4 çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, Apple A10 Fusion chipsete sahip iPhone 7 Plus, 6 çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, Apple A11 Bionic chipsete sahip iPhone 8 Plus karşısında nasıl bir performans gösterdi.

Yeni bir iPhone almak isteyen kullanıcılar fiyat farkından dolayı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a yönelebiliyorlar. Gerçi iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın daha iyi olduğu birçok özellik ve yenilik bulunuyor. Ancak yüksek performans isteyenler kullanıcılar bu videodan sonra iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı tercih edebilir çünkü hız testinde iPhone 7 Plus, 8 Plus’ı geride bıraktı.

EverythingApplePro tarafından hazırlanan hız testinde her iki telefonla toplamda 16 farklı oyun ve uygulama açılıyor. İki turdan oluşan testin ilk turunu da ikinci turunu da iPhone 7 Plus önde bitirmeyi başarıyor.

iPhone 7 Plus ilk turu 2 dakika 29 saniyede ikinici turu ise 32 saniyede tamamlarken iPhone 8 Plus ilk turu 2 dakika 49 saniyede ikinci turu ise 1 dakika 21 saniyede tamamladı.

Paylaş

Yorumdan çık