Apple yeni amiral gemisi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı geçtiğimiz günlerde tanıttı. Yeni amiral gemileri anten çizgisinin olmayışı, 3.5 mm jak girişinin olmayışı, çift kamera gibi tasarım farklılıklarıyla geldi. Ancak tasarımdaki en dikkat çeken şey yeni eklenen Siyah ve Jet Siyah renk seçenekleri oldu.

Jet Siyah ve Siyah renk seçenekleri farklı kullanıcı deneyimlerine sahip. Bu iki renk seçeneği arasında kalan kullanıcılar için Siyah ve Jet Siyah renkleri arasındaki farkları listeledik.

iphone-7-siyah-ve-jet-siyah

1 . Jet Siyah rengi parlak bir yüzeye sahip olduğu için yansıma yapmakta ancak Siyah renk seçeneği mat bir yapıda olduğu için yansıma yapmıyor.

2. Açıklanan bilgilere göre Jet Siyah kullanılan malzemeden dolayı zamanla küçük çiziklere müsait. Siyah renk seçeneği ise bu konuda daha dayanıklı.

3. Jet Siyah renk seçeneğini tercih edebilmek için daha fazla para ödemeniz gerekiyor çünkü Jet Siyah renk seçeneği 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçeneklerinde mevcut. Siyah renk seçeneği için 32GB’lık modeli alabilirsiniz.

4. Jet Siyah, oldukça koyu ve derin bir siyah. Siyah renk seçeneği ise daha çok koyu gri rengine çalıyor.

5. Jet Siyah renk seçeneğine sahip iPhone 7’ler parmak izi ve lekeleri tutuyor. Bu açıdan Siyah daha temiz çünkü parmak izi ve leke tutmuyor.

6. Jet siyah elde kaygan bir his vermezken siyah renk seçeneği veriyor.

7. Jet Siyah ve Siyah renk seçeneklerinin ortak yönü ise aynı sertliğe sahip olmaları.

Paylaş

Yorumdan çık