Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri yeni renk seçeneği olan Jet Siyah. Apple daha önce yaptığı bir paylaşımda Jet siyah (parlak siyah) renk seçeneğine sahip iPhone 7 modellerinin kullanıma bağlı olarak çizilebileceğini belirtmişti. Hazırlanan çizilme testinde jet siyahın çizilmelere karşı direnci ölçüldü.

JeeryRigEverything youtube kanalı tarafından hazırlanan iPhone 7 jet siyah çizilme testinde telefonun çizilmelere karşı dayanıklılığı test edildi. Apple telefonun çizilmeye müsait olduğunu belirtmişti ancak testte de göreceğiniz üzere yeni renk seçeneği en ufak sürtünmelerde bile çiziliyor.

Testte öncelikle bir kürdanın yan yüzeyi telefonun arka kısmına bastırılıyor ve jet siyah bu sürtünmede bile çiziliyor. Daha sonra bozuk para, anahtar, vida ve maket bıçağı kullanılıyor. iPhone 7’nin jet siyah renk seçeneği maalesef çizilmeye karşı çok dayanıksız. Jet siyah renk seçeneğini tercih edeceklerin kesinlikle kılıf kullanmaları gerekiyor. Tabi kılıf kullandıktan sonra jet siyah rengine fazladan para vermek ne kadar mantıklı orası da ayrı bir konu.

Paylaş

Yorumdan çık